Evernote dla Android zaktualizowany

Jeden z najpopularniejszych notatników na urządzenia mobilne, jeżeli nie najpopularniejszy – Evernote, otrzymał wczoraj sporą aktualizację. Oczywiście jak inne uaktualnienia wnosi ona usprawnienia w postaci lepszego działaniu i optymalizacji aplikacji. Ponadto jednak pojawiło się kilka ciekawych opcji, które mogą zainteresować wszystkich użytkowników Evernote.

Pierwsza i moim zdaniem najważniejsza to obsługa zewnętrznej klawiatury przez aplikację. Fakt sam nie korzystam z tego rodzaju akcesorium to jednak myślałem, że obecnie większość jak nie wszystkie notatniki i pakiety biurowe znajdujące się w Google Play mogą być obsługiwane przez zewnętrze klawiatury. Wraz z wprowadzeniem tego udogodnienia programiści Evernote dodali także skróty klawiszowe. I tak wciskając jednocześnie Shift+Control+N dodamy nową notatkę, a połączenie Shift+Control+O utworzy nam numerowaną listę.

Inna ciekawa opcja to dodawanie plików audio czy wideo bezpośrednio do notatek. Po zaktualizowaniu aplikacji tego rodzaju pliki wyświetlać się będą w miejscu w którym je dodamy, a nie jak to miało miejsce dotychczas na samym końcu notki.

Poprawiono również obsługę stylów w androidowej aplikacji, które tworzymy w Evenote na różnych platformach, gdyż jak wiadomo notatnik ze słoniem w logo możemy uruchomić zarówno na komputerach z Windowsem, Mac OS jak i smartfonach Apple(iOS) czy Nokii(Windows Phone). Od teraz notatki zapisane w różnych stylach na innych platformach niż Android będą otwierane na urządzeniach z systemem od Google. Jeżeli jednak zdarzy się sytuacja, że Evernote mimo wszystko nie będzie posiadał wsparcia dla konkretnego stylu to zapisany plik i tak zostanie otworzony w domyślnej formie.

Ostatnie usprawnienie dotyczy osób, które wykupiły konto Evernote Business. Programiści dodali specjalną zakładkę przenoszącą nas bezpośrednio do notatek biznesowych.

Link do Google Play – Evernote.

Źródło: www.blog.evernote.com

More Stories
samsung galaxy s
Teraz odnajdziesz telefon od Samsunga nawet offline