Druga generacja kontrolera Samsung GamePad wyląduje w naszym kraju

Specjalne kontrolery do gier przeznaczone dla smartfonów nowością nie są. Tego rodzaju urządzenia w swoim portfolio od pewnego czasu mają takie firmy jak Moga, Steelseries czy Samsung. Jednak w Polsce wszystkie te kontrolery są trudne do nabycia, ma się to jednak zmienić wraz z drugą generacją padów od Samsunga, które już niedługo zagościć mają na sklepowych pułkach w naszym kraju. Mowa tutaj o kontrolerze Samsung GamePad. Jest on kompatybilny ze smartfonami działającymi pod kontrolą systemu Android w wersji 4.1 Jelly Bean lub nowszym i wyposażonym w wyświetlacz o przekątnej między 4, a 6,3-cala. Jednak w związku z tym, iż jest to produkt Samsunga to oczywiście dedykowany jest głównie urządzeniom z serii Galaxy.

Co najważniejsze to to , że po wyjęciu z pudełka od razu możemy użyć go jako pełnoprawnego kontrolera w aż 35 tytułach, między innymi Need for Speed Most Wanted, Asphalt 8: Airborne, Modern Combat 4: Zero Hour czy Prince of Persia: The Shadow.

Sam kontroler prezentuje się nieco dziwnie. Kształtem bardziej przypomina prostopadłościan niż znane nam pady z Playstation czy Xbox’a, to mimo to przykuwa uwagę. Jeżeli chodzi o przyciski to mamy 3 analogi, 4 ”strzałki” oraz przyciski Play, Select, Start. Smartfon podłączamy u góry GamePada, a łączą się one dzięki technologii Bluetooth oraz NFC.

Czy w naszym kraju przyjmą się takie ”wynalazki”? Musimy poczekać kilka dni, gdyż pad ma być dostępny w naszym kraju 19 Grudnia w cenie około 400 zł. Taka kwota może trochę odstraszyć biorąc pod uwagę, fakt że obecnie możemy podłączyć kontroler z Plasystation 3 do naszego smartfona. Jednak data premiery, kilka dni przed świętami może ostatecznie zaważyć na sukcesie GamePada. Wy chcielibyście znaleźć Samsugnowego GamePada pod choinką?

Źródło: www.sammobile.com

More Stories
Meizu M6 Note oficjalnie zaprezentowany