0

To właśnie dziś, podczas konferencji prasowej chińskiej firmy Huawei odbyła się prezentacja najnowszego urządzenia jakim jest Huawei Honor 3X.

Huawei-Honor-3X

Huawei Honor 3X

Model ten jest pierwszym urządzeniem producenta w którym znalazł się  8-rdzeniowy MediaTek MT6592  pracujący z częstotliwością 1,7 GHz. Jak zapewne wiecie układ ten w benchmarkach potrafi pokonać takie urządzenia jak HTC One czy Samsung Galaxy S4, a nawet próbuje nawiązać walkę z najwydajniejszymi urządzeniami. Dodatkowym ułatwieniem dla procesora może być zastosowanie rozdzielczości HD która na 5,5′ ekranie  osiąga zagęszczenie na poziomie 267 ppi. Nie jest to może wartość imponująca w porównaniu do innych modeli osiągających ppi powyżej 300, jednak nie powinniśmy narzekać na jakość wyświetlanego obrazu.  Producent zdaje sobie sprawę z tego,  że rozdzielczość HD obecnie nie jest standardem, jednak uargumentował swój wybór troską o klienta.  Stosowanie rozdzielczości Full HD  wpłynęłoby bowiem  negatywnie na baterię powodując spadek jej wydajności o 20%.

Skoro mówimy już o baterii 3X wyposażony został w ogniwo cechujące się pojemnością 3000 mAh, które powinno zapewnić całkiem dobry czasy  pracy na pojedynczym ładowaniu.

Do wykonywania zdjęć bądź filmów zostaną oddane nam dwa aparaty. Główny z matryca 13 Mpix   za który odpowiada Sony, oraz frontowy  z imponująca rozdzielczością 5 Mpix.  Zarówno zdjęcia jak i nasze dane będą magazynowane na 32GB pamięci wbudowanej, którą będziemy mogli rozbudować kartą microSD nawet o 64GB. Pozostała specyfikacja techniczna obejmuje 2GB pamięci operacyjnej RAM, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS oraz podwójny slot na karty SIM.  Urządzeniem będzie kontrolował dobrze znany Android 4.2.2 wraz z autorską nakładką Emotion UI 2.0.

Huawei 3X aktualnie dostępny będzie w Chinach, co raczej nikogo nie powinno dziwić. Zastanawiające jest jednak czy urządzenie będzie można kupić w innych krajach.  Szanse są duże, ponieważ Huawei przedział model wspierający  WCDMA, tym samym zapewniając współpracę z naszymi rodzimymi operatorami.

Jest na co czekać, tym bardziej że model ten oferuje naprawdę wiele w bardzo atrakcyjnej cenie. Sugerowana cena wynosi 1698 juanów co w przeliczeniu daje około 850 zł. Oczywiście  nie mamy co liczyć na tak atrakcyjną cenę na naszym rynku, jednak w cenie 1100 zł byłaby to propozycja warta zastanowienia.

Żródło: engadget.com

Sony Xperia Tablet Z

Wcześniejszy wpis

Android 4.3 dla Xperii Z1 i Z Ultra w drodze

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Komentarze

Komentowanie zablokowane.

Więcej w Newsy