Aplikacje tygodnia (8.12-14.12.13)


Aplikacje

My Script Calculator

MyScript-Calculator-01-qwmh7z

Aplikacja idealna dla uczniów i studentów. My Script Calculator umożliwia wprowadzanie działań za pomocą metody pisma odręcznego, a następnie jak każdy kalkulator policzy za nas wynik. Aplikacja bardzo dobrze rozpoznaje dane, które wpisujemy, jednak mimo wszystko wskazane jest posiadanie rysika.

App Store – Za darmoGoogle Play – Za darmo

Spotify

(dla użytkowników z darmowym kontem)

itit

Streaming muzyki na dobre zagościł w naszym kraju, a serwisy takie jak Deezer, Wimp czy Spotify wciąż prześcigają się w oferowaniu coraz to lepszych ofert. Tym razem Szwedzi ze Spotify postanowili dać możliwość osobom korzystającym z darmowego konta słuchania muzyki na urządzeniach mobilnych. Oczywiście mamy pewne ograniczenia w postaci reklam lub tego, że nie możemy wybrać dokładnie, który utwór ma być odtwarzany to jednak moim zdaniem duże udogodnienie dla osób korzystających ze Spotify.

App Store – Za darmo, Google Play – Za darmo

Cover (beta)

Cover-lockscreen-app-featured

Cover ma nam zastąpić nasz domyślny ekran blokowania. Na chwilę obecną jest to wersja beta w której sporą wadą jest brak wyświetlania lockscreenu w poziomie, jeżeli na smartfonie nie robi mi to większej różnicy tak na tablecie trochę irytuje. Zaletą jest to, że w aplikacji możemy zdefiniować profile(dom, praca itp.) i szybko się pomiędzy nimi przełączać.

Google Play – Za darmo

Stephen Hawking’s Snapshots of the Universe

HAWK_image_RHD_site

W dzisiejszych czasach każdy może mieć swoją aplikację, a tym bardziej najbardziej znany na świecie naukowiec. Stephen Hawking, bo o nim mowa doczekał się swojego programu w Google Play. Snapshots of the Universe jest aplikacją edukacyjną z której dowiemy się sporo ciekawych informacji na temat praw fizyki.

App Store – $4,99

Super 8

super8_11

Wiele osób mylnie uważa, że mobilny system Microsoftu jest tak zamknięty, że nie ma żadnych aplikacji personalizujących jego wygląd. Jednak ku zdziwieniu takich osób znaleźć możemy w Windows Phone Store aplikację Super 8, która nieco odświeży nam okienkowe menu Windowsa. Warto zauważyć, że mimo wszystko aplikacja nie działa jak typowy Launcher, to mimo to posiada sporo możliwości jak wyświetlanie skrótów aplikacji, funkcji czy wiele więcej(około 50 narzędzi).

Windows Phone Store – Za darmo 

ShopAlike

shopalike-icon

Jeśli jeszcze nie kupiliście prezentów najbliższym i wciąż nie możecie się zdecydować co w tym roku sprezentować im pod choinkę to możecie pomóc sobie aplikacją ShopAlike. Instalujemy, wybieramy płeć osoby dla której szukamy prezentu, a aplikacja wyświetli nam najciekawsze opcje.

Windows Phone Store – Za darmoApp Store – Za darmoGoogle Play – Za darmo

Gry

Small World 2

Small World 2 to gra planszowa od studia Days of Wonder, znanego z serii gier Ticket To Ride(również dostępnej na urządzenia mobilne). Tytuł przypadnie do gustu fanom fantastyki , ponieważ osadzony jest w odległych krainach, a bohaterami są różnego rodzaju stwory. Naszym zadaniem jest walczenie o kolejne pola na planszy. Jedyne co odstrasza to cena :/.

App Store – $9,99Google Play – 30,67 zł

Suburbia

Suburbia

Kolejna gra planszowa tym razem jednak bliższa naszym codziennym realiom. W Suburbii przyjdzie nam budować miasto, a także zarządzać nim. Gra w tradycyjnej wersji planszowej zyskała wielu fanów na całym świecie, teraz tylko czekać kiedy trafi do Google Play i Windows Phone Store.

suburbia_campaign

screen_lg_play1

App Store – $4,99

Angry Birds GO!

Tej gry chyba nikomu przedstawiać nie muszę, Fińskie studio odpowiedzialne za produkcję narobiło już tyle hałasu przed samą premierą, a teraz gdy gra dostępna jest już w mobilnych sklepach o grze przeczytać możemy na prawie każdym portalu traktującym o mobilnych technologiach. Po mimo tego wielkiego hype’u przyznać muszę, że gra jest naprawdę wciągająca i warto poświęcić jej choć chwilę uwagi.

Windows Phone Store – Za darmoApp Store – Za darmoGoogle Play – Za darmo

Minion Rush

Minion Rush to gra nawiązująca do filmu wytwórni Universal Pictures pod tytułem ,,Minionki rorabiają”. Gra należy do kategorii biegnij, zbieraj punktu i omijaj napotkane po drodze przeszkody. Pomysł wydawałoby się jest już nieco oklepany to jednak Minion Rush zyskał sporą rzeszę fanów, a teraz trafia na urządzenia z systemem Windows Phone.

Windows Phone Store -Za darmo, App Store – Za darmoGoogle Play – Za darmo

Freddy

images

Freddy dostępny jest tylko na tylko na urządzenia z Windows Phonem i choć nazwa wskazuje, iż jest to kolejna odmiana Pou to grze dużo bliżej do znanego Cut The Rope. Także mamy tutaj do czynienia z żabą, jednak tym razem musimy zadbać o to, aby spadające z góry kulki wpadły do odpowiednich naczyń, a nie dostał ich Freddy.

Freddy-Windows-Phone-620x356

Windows Phone Store – 3,49 zł

More Stories
Normy IP
Normy IP w odniesieniu do urządzeń mobilnych