Jaki tablet na święta? Najciekawsze modele w cenie 1000-1500 zł

Witam w kolejnym przedświątecznym zestawieniu tabletów, tym razem wyszukaliśmy dla Was urządzenia w cenie nie przekraczającej 1500 zł. Co ciekawe nie wydając więcej niż założoną przez nas kwotę kupić możemy już tablet firmy Apple. Zapraszam.

Apple iPad mini

apple-ipad-mini-2

ipad mini 1

Wydając lekko ponad 1000 zł możemy znaleźć w polskich sklepach pierwszą generację iPada mini z ekranem o przekątnej 7,9″. Co prawda podzespoły nie napawają optymizmem, mamy tylko 2 rdzenie o częstotliwości taktowania 1GHz i 512MB pamięci RAM to jednak trzeba zwrócić uwagę, że mamy tutaj do czynienia z  iOS’em, a nie ociężałym Androidem. iPad oferuje także wyświetlanie obrazu w proporcjach 4:3, co wiąże się z bardziej komfortowym przeglądaniem stron internetowych niż u konkurencji.

Cena: ~1100 zł

DELL Venue 8″ PRO

Dell-Venue-8-Pro2

Dell Venue 8

 Dell Venue 8″ Pro to ciekawa propozycja dla osób cieniących funkcjonalność oraz małe rozmiary. 8-calowy tablet działa pod kontrolą systemu Microsoft Windows 8.1, który daje nam najwięcej możliwości spośród systemów, które znajdziemy na tabletach. Za 1300 zł mamy także 64 GB pamięci masowej oraz 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3740D. W tym wszystkim brakuje jedynie moduły 3G.

Cena: ~1299 zł

ASUS VivoTab Smart

asus-vivotab-smart

Asus Vivo Tab smart p

 Kolejny tablet z okienkowym systemem Windows 8.1. Posiada on jednak 10-calowy wyświetlacz oraz 8-megapikselowy aparat. Znajdziemy tutaj także większą baterię, bo o pojemności 6760 mAh. Znowy zabrakło modułu 3G, a producent postanowił wyposażyć tablet w dwurdzeniowy procesor Intela.

Cena: ~1300 zł

LG G Pad 8.3

lg-gpad-8

Lg G Pad 8.3

Czas na moim zdaniem jedno z najciekawszych urządzeń w dzisiejszym zestawieniu. LG G Pad 8.3 posiada 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD wykonany w technologii IPS. Do tego mamy także 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 600 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Wszystko byłoby idealne gdyby nie znowu brak modułu 3G oraz nie zbyt pojemna bateria.

Cena: ~1350 zł

ASUS Google Nexus 7 II LTE

Tablet-ASUS-Google-NEXUS-7-32GB-LTE-czarny_Asus,images_zdjecia,1,ASUS-1A006A_1

Asus Nexus 7 LTE p

 Tablet stworzy we współpracy Google i Asusa – Nexus 7 II, już przewinął się przez nasze zestawienia w kategorii 500-1000 zł. Dlaczego więc umieściłem go także tutaj? Nexus 7 II posiada moduł 3G oraz 4G LTE. Jak wiemy sieć czwartej generacji powoli wchodzi do Polski dlatego warto moim zdaniem zainteresować się urządzeniem na którym będziemy mogli korzystać z LTE. Pozostała specyfikacja pozostaje taka sama jak w modelu bez LTE. Dostejemy 4-rdzeniowy procesor, 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 7-calowy wyświetlacz FullHD.

Cena: ~1420 zł

ASUS MeMo Pad FHD

nexusae0_ASUS-MeMO-Pad-FHD10_3

Asus MeMo Pad FHD

 Kolejny produkt tajwańskiego producenta tym razem jest to 10-calowe urządzenie z dwurdzeniowym procesorem Intela. MeMo Pad FHD jak sama nazwa wskazuje wyświetla obraz w rozdzielczości FullHD, na nasze dane producent przewidział 32 GB pamięci co wśród tabletów z Androidem jest rzadko spotykane, mamy także całkiem pojemną baterię i złącze microHDMI.

Cena: ~1490 zł

ASUS Transformer Book

ASUS_Transformer-Book

Asus Transformer Book p

Nie mogło oczywiście zabraknąć tabletu z dedykowaną klawiaturą, tym razem jest nim Asus Transformer Book T100 działający pod kontrolą systemu Windows 8.1. Dzięki tym dwóm aspektom jest on tak naprawdę małym laptopem, ktróry w każdym momencie możemy zamienić w tablet za sprawą odłączanej klawiatury. 4-rdzeniowy procesor Intela taki sam jak w wyżej opisywanym tablecie Della powinien zapewnić komfort pracy na przyzwoitym poziomie.

Cena: ~1499 zł

Samsung Galaxy Tab 3 10.1

GALAXY TAB 3 10.1 GOLD BROWN

Samsung Galaxy Tab 10.1

Ostatnie urządzenie dzisiaj to trzecia generacja tabletu Galaxy Tab od koreańskiego producenta – Samsunga. Za cenę nie przekraczającą 1500 zł otrzymujemy tablet z systemem Google Android 4.2, który działa dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Intela i 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Na pokładzie znajdziemy także moduł 3G oraz akumulator o pojemności 6800 mAh.

Cena: ~1499 zł

Podsumowanie

W cenie rzędu 1000-1500 zł w polskich sklepach znajdziemy już produkty tych najbardziej znanych producentów, działające zarówno pod kontrolą systemu Google, Microsoft jak i Apple. Moim zdaniem najciekawiej wypada tablet LG G Pad 8.3, a zaraz za nim plasuje się Asus NExus 7 II dzięki modułowi 3G, jednak wybór zależy od Was :). Nie trzeba tez ukrywać, że ten przedział cenowy zdominował Intel, którego procesory znajdują się w 5 na 8 prezentowanych dzisiaj tabletach.

Jak oceniamy?

Oceniamy oczywiście bardzo podobnie jak ostatnio, jednak wraz z podniesieniem ceny wzrastają nasze wymagania więc tabelka uległa lekkim zmianom.

Część kryteriów została załączona w tabeli znajdującej się poniżej, jednak umieszczenie wszystkich byłoby mało czytelne, dlatego już wyjaśniam. Pod uwagę brałem średnie wartości jakimi charakteryzowały się tablety w danym przedziale cenowym. Ocena od której zaczynałem to 4. Jeżeli dana wartość była lepsza niż średnia wtedy ocena była podnoszona w innym wypadku, albo pozostawało 4, albo obniżałem werdykt. Maksymalna ocena to 5.

Tabelka ocenianie tablety 1000-1500 zł

More Stories
Prawdziwe porównanie możliwości wideo Lumii 920 i Galaxy S3