0

No i era 64-bitowych procesorów właśnie nadchodzi. Jest to tradycyjnie odpowiedź na Apple A7, którego możemy ujrzeć w najnowszym iPhonie 5S. Samsung również podjął prace nad ofiarowaniem producentom własnych modułów opartych właśnie na 64-bitach, ale wygląda na to, że to Qualcomm był pierwszy. Największym zaskoczeniem mają być urządzenia na jakich ma pojawić się Snapdragon 410, oparty o nową architekturę.

Procesor zaprezentowany już wczoraj popołudniu. Chip będzie modułem dla budżetowych smartfonów, a jego koszty również nie powinny należeć do dużych, przez co ma być dobrze dostępny. Ten akurat model krzemu ma pojawić się w urządzeniach od $150 (ok. 455 zł), czyli w zasadzie telefonach “od złotówki”. Nie zabraknie dobrego wsparcia dla aparatów do 13 MPx, 4G LTE, odtwarzania filmów w Full HD (1080p), WiFi, NFC oraz Bluetooth. Dodatkowo na jednej płytce znajdzie się również Adreno 306, więc nawet te tanie telefony będą mogły poszczycić się dobrą wydajnością w grach, oraz pozwoli na obsługę dużej ilości nowych tytułów.

Jeff Lorbeck, senior wiceprezes oraz COO Qualcomm Technologies w Chinach, tak wypowiedział się na temat nowego produktu:

Jesteśmy podekscytowani umożliwiając przyszłym użytkownikom udostępnienia 4G LTE, w sprzętach zaczynających się już od $150, dzięki naszemu najnowszemu dziecku, Snapdragon 410. Chipset Snapdragon 410 stanie się pierwszym z wielu 64-bitowych procesorów od Qualcomm Technologies, które pomogą przenieść mobilny ekosystem na kolejny poziom ewolucji, czyli architekturę 64-bitową.

Świeży produkt Qualcomma ma pojawić się w pierwszej połowie zbliżającego się roku. Sprzęty powinny być dostępne w drugiej połowie roku.

Źródło: droid-life.com

Android 4.4.2 – czyli fragmentacji Androida ciąg dalszy

Wcześniejszy wpis

Jak Apple i Biuro Patentowe trolują rzeczywistość.

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Ciekawostki