0

Amerykańskie Biuro Patentowe opublikowało nowy patent przyznany Apple. Opisuje on urządzenie będące goglami z możliwością wyświetlania obrazu, który będzie większy niż na wbudowanych ekranach przenośnych urządzeń. Tak mniej więcej stoi w tekście. Przypomina wam to coś? Tak. Mi też.

Patent jest dość rozległy i obejmuje nie tylko możliwość wyświetlania obrazu przed oczami usera ale też możliwość autokorekty dla każdego oka osobno, wymienne moduły czy opcję dająca możliwość wyświetlania 3D. Wszystko to zamknięte w obudowie, jako żywo przypominającej gogle dla narciarza lub nurka. Dla większej wygody może też zostać zaimplementowany system wentylacji, różnorodne obudowy, ruchome elementy dopasowujące się do kształtu szlachetnej fizys oraz wbudowany system operacyjny.

W skrócie – opatentowali WSZYSTKO co przypomina okulary produkowane obecnie i systemy do wyświetlania obrazu przyjmujące ich formę.

Jak się okazuje, wniosek został złożony w maju 2008 czyli już ładne kilka lat temu ale dopiero teraz patent został przyznany. Teraz, gdy na rynku funkcjonują już projekty tego typu. Niektórzy nazywają Apple trolem patentowym, najczęściej słusznie ale w tym przypadku, nie wiem jakim rodzajem idioty trzeba być, by przyznać patent na coś, co już inni produkują. Takie rzeczy tylko w USA. Swoją drogą ciekaw jestem kiedy ktoś się za to weźmie i zrobi porządek.

 

 

Krok milowy wykonany – 64-bitowy procesor Snapdragon 410

Wcześniejszy wpis

Asus PadFone Mini debiutuje na Tajwanie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Ciekawostki