0

Dawno temu gdy PlayStation 2 miało moc której zazdrościł nie jeden posiadacz ówczesnego PC,  a gracze brali pod uwagę nie tylko grafikę, ale i fabułę pojawiła się gra która zapisała się złotymi literami w historii cyfrowej rozrywki.  Mowa tu oczywiście o GTA San Andreas.

Źródło: http://telusers.com

Jest to produkcja która w dniu premiery może nie cechowała się wspaniałą grafiką, ale miała zdecydowanie to coś. To coś powoduje, że nie jeden gracz słysząc słowa San Andreas podczas oglądania filmu dokumentalnego  automatycznie zaczyna myśleć o GTA. Nie ma się czemu dziwić – produkcja ta oferowała bowiem ogromny świat, który można było eksplorować z ziemi, wody bądź powietrza w dodatku bez jakichkolwiek ograniczeń. Jednak nawet największy teren oddany do eksplorację bez odpowiedniej otoczki znudziłby człowieka w kilka godzin. San Andreras potrafiło rozwiązać ten problem poprzez świetnie poprowadzoną fabułę, dzięki której każdy gracz mógł wczuć się w głównego bohatera, poczuć klimat miejskiej aglomeracji, czy tez odpocząć na wsi. Dodatkowo na graczy czekały niezliczone misje dodatkowe, wyścigi czy nawet wprowadzone zostały elementy rodem z The Sims pozwalające na rozwój statystyk bohatera. Właśnie te elementy powodują, że po mimo 9 lat gra nadal przyciąga przed ekrany telewizorów bądź komputerów.

Marzenia z dzieciństwa właśnie się realizują

Źródło: rockstargames.com

Kto z nas nie marzył o tym by móc pograć w GTA SA w autobusie, na pikniku bądź na nudnej imprezie u rodziny… Ja nie raz spoglądałem tęsknym wzrokiem na swoją komórkę wyobrażając sobie jak by to było. Niestety było to nie możliwe, jednak nie zdawałem sobie sprawy, że taki dzień nastąpi tak szybko.

Nawet teraz nie jestem w stanie uwierzyć jak bardzo świat mobile się rozwinął. Gra, która w dniu premiery wymagała konsoli bądź drogich komputerów teraz może być odpalana na urządzeniu noszonym w kieszeni. Tym bardziej jest to niesamowite jeśli porównamy pobór prądu jaki jest wymagany do zasilenia urządzeń. Okazuje się bowiem, że ” komórka” pobiera ułamek tego co potrzebuje np. PlayStation 2 a pozwala na zabawę w rozdzielczości FHD z poprawioną jakością grafiki.

Najlepszym tego dowodem jest wydanie przez RockStar Games siódmej części GTA na urządzenia mobilne. To właśnie dziś gra została udostępniona na system iOS –  tym samym pisząc kolejny rozsiadł w historii mobilnej rozrywki.

GTA na urządzenia mobilne przypominam ma  mieć całkowicie zremasterowaną oprawę graficzną oferującą m.in. szczegółowe cienie i wzbogaconą paletę kolorów. Ponadto możemy liczyć na lepiej prezentujące się postacie oraz samochody. Samo sterowanie ma być dostosowane pod ekrany w taki sposób by zabawa była jak najbardziej intuicyjna i satysfakcjonująca.  Dla osób które nie mogą, bądź nie uznają   przycisków ekranowych producent ma dobrą informację – gra będzie zoptymalizowana do pracy z  zewnętrznymi kontrolerami gier ( takim jak wydany niedawno Logitech PowerShell ). 

Można już pobierać

Gra została już udostępniona, jednak w tym momencie muszę zmartwić sporą rzeszę osób oczekujących na ten tytuł. Gra dostępna jest bowiem w chwili obecnej dla użytkowników z Nowej Zelandii. Nie jest to duży problem, ponieważ inne kraje będą dodawane w niedługich odstępach czasu. Kolejnym powodem do zmartwień jest fakt dostępności GTA wyłącznie w sklepie App Store. Niestety w tym momencie bokiem wychodzi wielorodność słuchawek z androidem ponieważ twórcy potrzebują trochę więcej czasu na odpowiednią optymalizację gry na ten system. Jednak według informacji od RockStar gra na zielonego robocika ma również pojawić się niebawem, a kolejne urządzenia dodawane będą w aktualizacjach.

Źródło: www.rubvalves.com

W takim razie kto może już grać? Pomijając fakt chwilowego ograniczenia regionalnego (które ma potrwać góra dzień) miejsce w urządzeniach mogą robić właściciele iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPod Touch 5th gen, iPad 2, 3rd and 4th gen, iPad Air, iPad Mini and iPad Mini z Retina Displaiy.  Rozmiar pliku wynosi 1,63GB. Cena w Nowej Zelandii wynosi $9.99 ( około  $6.99 USD).  Urządzenia zgodne z systemem Android bądź Windows Mobile  nie zostały podane. Na pocieszenie pozostaje film prezentujący  prezentujący  gameplay z gry: http://www.youtube.com/watch?v=ya6NjbTuo7A

Nie pozostaje mi w tym momencie jak życzyć udanej gry oraz samych wygranych w Las Venturas .

Źródło: http://www.rockstargames.com

Asus PadFone Mini debiutuje na Tajwanie

Wcześniejszy wpis

#5 Czy wiesz…? – Czyli geekowskie ciekawostki technologiczne – Baterie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android