0

O nowym pomyśle Asusa pisaliśmy już na łamach portalu ale dziś mamy bardziej szczegółowe informacje, ponieważ Asus PadFone Mini zadebiutował na Tajwanie.

Zgodnie z doniesieniami prasowymi, urządzenie posiada tablet-dock, gdzie znajdziemy głównie 7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800px oraz baterię o pojemności 2200mAh. W nim umieszczamy smartfon, będący sercem i mózgiem całego projektu, który wyposażono w czterordzeniowy procesor Qualcom Snapdragon 400 o taktowaniu 1,4 Ghz, 4.3 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960 x 540px, 1GB RAM i 16 GB pamięci. Oczywiście jest możliwość rozszerzenia tej ostatniej dzięki obecności slotu microSD. Kupujący otrzymają też 5GB ASUS WebStorage. Smartfon posiada dwie kamerki. 8MP z LED flash o jasności f/2.0 i 2MP do wideo rozmów.

Waga całego urządzenia to 415g, gdzie smartfon waży 105g a stacja dokująca 310g. Wersje kolorystyczne obejmują czekoladową czerń, biały i wiśniowe mleko ale póki co, co sprzedaży wypuszczono jedynie wersję czarną. Cena – około 400 dolarów.

Biorąc pod uwagę parametry, można mówić o lekkim rozczarowaniu i tak też zareagowała dziennikarska brać. Jednocześnie jest to propozycja ciekawa i kusząca cenowo a pewnie z czasem jeszcze stanieje. Podzespoły nie są też jakoś szczególnie kiepskie, ot, porządna średnia choć osobiście uważam, że Asus mocno obciął wszystko co tylko się dało ale jednocześnie nie tak bardzo, by do urządzenia zniechęcić. Prawdę mówiąc jest to kolejny przykład, że firma specjalizuje się w przyzwoitym sprzęcie za rozsądne pieniądze i umie znaleźć złoty środek między jakością i ceną.

Jak Apple i Biuro Patentowe trolują rzeczywistość.

Wcześniejszy wpis

GTA San Andreas – spóźniony prezent na mikołajki

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy