1

Historie o wybuchających smartfonach krążą po sieci niczym elektrony wokół jąder atomów. A to komuś eksploduje bateria podczas ładowania, a to komuś innemu telefon z hukiem rozpadnie się na części w kieszeni. Czy faktycznie możliwe jest, aby akumulator w naszych smartfonach uległ samozniszczeniu?  Tą teorie sprawdzić mógł ostatnio pewien użytkownik Youtube o nicku GhostlyRich. Co prawda jego Samsung Galaxy S IV nie spowodował eksplozji niczym z hollywoodzkich filmów, a tylko stanął w ogniu to jednak nasuwa się pytanie czy, aby producenci rzetelnie sprawdzają swoje produkty przed wypuszczeniem ich na rynek?

Model o którym mowa to topowe urządzenie z portoflio koreańskiego producenta, a w tym roku mieliśmy okazję już pisać o problemach z baterią w tym modelu telefonu. Dokładnie chodziło o puchnącą baterię i jeżeli mimo wszystko nie mogła nam ona wtedy wyrządzić jakiejkolwiek krzywdy, tak z płonącym akumulatorem jest już coś nie tak. Wspomniany użytkownik Youtube postanowił więc nagrać krótki filmik w którym udowadnia, że jego smartfon zaczął płonąć podczas ładowania, a następnie opublikował go na swoim kanale Youtube. W odpowiedzi na nagranie Samsung wystosował odpowiednie pismo w którym żąda usunięcia filmu z internetowego serwisu, w zamian za co proponuje wymianę smartfona. Jeżeli jednak autor nie dostosuje się do poleceń, to urządzenie po mimo, że wciąż na gwarancji nie zostanie naprawione. Jak można było się spodziewać na chwilę obecną dzięki temu listowi wysłanemu przez koreańskiego producenta film zyskał na swojej oglądalności.

I tym oto lekko absurdalnym akcentem Samsung po raz kolejny udowodnił mi, iż mimo że jest największym producentem smartfonów na świecie to jednak nie jest tym najlepszym ;).

Poniżej możecie jeszcze obejrzeć filmik przedstawiający to co stanie się z baterią jeżeli uszkodzeniu ulegną obwody zabezpieczające.


 

Źródło: www.androidbeat.com

Kolejny przeciek na temat nowego tabletu Google – aktualizacja.

Wcześniejszy wpis

Android 4.4.2 – czyli fragmentacji Androida ciąg dalszy

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android