Jak dokonać wyboru tabletu aby być zadowolonym z zakupu?

3

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów odpowiednie zidentyfikowanie potrzeb sprawi, że zakup będzie cieszył długo po wyjściu ze sklepu. Także w przypadku tabletów należy określić do czego urządzenie będzie służyć i jak będziemy z niego korzystać.

Im większe urządzenie tym jest mniej mobilne. 7 cali to rozmiar w sam raz na podróże. 9,7” to raczej urządzenie kanapowe, duży ekran ale niewygodne do noszenia. Niejako kompromisem są tablety 8”, które z jednej strony dają wygodę czytania a jednocześnie zachowują mobilność. Na jakość obrazu wpływa rodzaj matrycy. Im większa rozdzielczość tym obraz jest ostrzejszy i wyraźniejszy. W najtańszych urządzeniach 7 calowych najczęściej stosowane są ekrany 800×480. Aby osiągnąć ładny i wyraźny obraz warto wybrać większą rozdzielczość. I tak przykładowo urządzenie IBOX Hermes z ekranem 7” dysponuje rozdzielczością 1024×600 pikseli.

Jeśli szukamy tabletu, na którym głównie będziemy oglądać filmy i materiały multimedialne to rozważmy zakup większego urządzenia. Warto przy tym zwrócić uwagę na odpowiednią matrycę tak aby kolory były żywe a szczegóły wyraźne. Polecić można model Zeus z ekranem 9,7” gdzie zastosowano matrycę IPS3 o rozdzielczości aż 2048×1536 gwarantującej doskonałą jakość obrazu. To jest doskonały wybór gdy tablet ma być przeznaczony do filmów i multimediów. Jako czytnik bardziej sprawdzi się urządzenie o przekątnej 8”. To odpowiedni rozmiar do wygodnego przeglądania stron i czytania. Model Eos został wyposażony w matrycę IPS co sprawia, że ekran zapewnia duże kąty widzenia.

Kolejnym dylematem jest wybór procesora. Do dyspozycji jest wiele rozwiązań od 1 do 4 rdzeni. Warto wybrać sprawdzone i stabilne konstrukcje jak choćby układy Rockchip. Do wydajnej pracy warto dysponować urządzeniem z przynajmniej 1GB pamięci RAM i dwoma rdzeniami CPU. Należy przy tym pamiętać, że rozwiązania wielordzeniowe zwiększają cenę ale nie zawsze zwiększają wydajność pracy. To zależy od przygotowania kodu programu na architekturę wielordzeniową.

Marka iBOX wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pokazuje, że urządzenia wysokiej klasy nie muszą być drogie. Oferuje nowoczesne modele Hermes, Eos i Zeus łączące wydajność, ciekawy design i niską cenę.