0

Facebook jest tak popularny, że powinien mieć jakąś porządną aplikację mobilną. Niestety obecna nie spełnia oczekiwań większości użytkowników zarówno pod względem funkcjonalności, jak i szybkości działania. Oprócz tego nie zachwyca swoim wyglądem. W następnej wersji Facebooka na Androida twórcy na pewno skupili się na tym ostatnim (na szybkości być może też), co widać po pierwszych screenach, dostarczonych przez portal Androidpolice.com.

Podczas gdy funkcjonalność nowego androidowego Facebooka wydaje się pozostać niezmieniona, to wygląd będzie zupełnie inny, bardziej współgrający z zamysłem interfejsu Holo. Aplikacja będzie teraz miała pasek akcji z pięcioma kategoriami: Aktualności, Znajomi, Wiadomości, Powiadomienia, Opcje. Przycisk wyszukiwania zamiast na wysuwalnym pasku osób dostępnych na czacie, został umieszczony obok przycisku znajomych. Ikony są bardziej płaskie i mniejsze, samo logo Facebooka też wygląda odrobinę inaczej. Aplikacja wygląda już znacznie ciekawiej, ale do finalnej wersji jeszcze daleko.

Nie wiemy kiedy aktualizacja ukaże się w Google Play. Nie ma tu mechanizmu stosowanego przez Facebooka w przeglądarkowej wersji, kiedy to twórca decyduje którzy użytkownicy zobaczą zmiany. Jeżeli jesteście ciekawi jakie czekają Was zmiany, Facebooka 4.0 można pobrać z tego linku, należy jednak pamiętać, że jest to wersja testowa i może zawierać błędy.

Źródło: androidandme.com

Aplikacje tygodnia (17.11-23.11.2013)

Wcześniejszy wpis

Kto otrzyma aktualizacje do androida 4.4 KitKat, a kto obejdzie się smakiem?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać