2

W tym tygodniu w zestawieniu aplikacji tygodnia coś dla uczniów, kolejna ”nowa” usługa od Google, a także dwie gry dla fanów symulatorów, zapraszam :).

Aplikacje:

Kiosk Google Play

unnamed

Kilka miesięcy temu gigant z Mountain View postanowił, ku poirytowaniu niektórych osób zamknąć jedną ze swoich usług, był nią czytnik RSS. W tym tygodniu jednak Google postanowiło uruchomić jego następcę, czyli aplikację o nazwie Kiosk Google Play. W programie znajdziemy informacje, iż zastępuje ona Google Currents. Sam osobiście nie korzystałem, ani z Google Reader’a, ani tym bardziej z Google Currents, lecz już po kilku minutach zabawy z nowym czytnikiem newsów, dochodzę do wniosku, iż może się on stać moja domyślną tego typu aplikacją.

g_-_608x405_-_-_49450x20131121003706_0

ewweewe

dsdsd

Informacje prezentowane są w estetycznych okienkach, posegregowane według sześciu kategorii m.in sport, wiadomości, rozrywka. Możemy oczywiście dodawać własne strony do aplikacji tak jak ma to miejsce u konkurencji. Wszystko to w języku polskim. Kiosk Google Play podobnie jak wcześniejsze czytniki RSS od Google dostępne są za darmo.

Google Play – Za darmo,

Just Weather

just-weather11

Aplikacji pogodowych w mobilnych sklepach czy to Google Play, AppStore ,czy Windows Phone Store jest naprawdę mnóstwo. Jakby nie patrzeć jest to jeden z podstawowych programów na naszych smartfonach i tabletach. Programiści odpowiedzialni za aplikację Just Weather wiedzą jak taki programik powinien wyglądać. Informacje muszą być prezentowane przejrzyście, całość ma działać sprawnie i musi być za darmo ;). Taki właśnie jest Just Weather, menu aplikacji jest minimalistyczne. Jedynie grafika aktualnej pogody wraz z temperaturą i u dołu ekranu prognoza na najbliższe cztery dni. Czego chcieć więcej od pogodowej apki?

images (1)

images

1

Windows Phone Store – Za darmo, AppStore – $0,89,

Układ okresowy

Screenshot_2013-11-22-20-27-52

Nie ma się co oszukiwać, rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Pierwszoklasiści nie tylko ci z szkół podstawowych na pewno uświadomili już sobie, iż w nowej szkole nie jest już tak łatwo jak wcześniej. Dochodzą nowe przedmioty jak fizyka, biologia czy chemia. Właśnie chemia, dla tych którym po nocy śni się niezaliczona klasówka z tablicy Mendelejewa powstała aplikacja Układ okresowy pierwiastków. Program nie tylko wyświetli nam tablicę z pierwiastkami, lecz także dzięki niemu poznamy każdy z nich dokładnie. Po kliknięciu w którykolwiek z nich pokaże nam się jego charakterystyka. Dowiemy się jak wygląda diagram powłok elektronowych, jak brzmi angielska nazwa oraz poznamy jego właściwości.

Screenshot_2013-11-22-20-28-21

Screenshot_2013-11-22-20-28-07

Screenshot_2013-11-22-20-27-52

Moim zdaniem bardzo interesująca aplikacja, szkoda tylko, że nie była dostępna jeszcze kilka lat temu 😉

Google Play – Za darmo,

Gry:

Sky Aces

images (1)

Nie wiem od kiedy dokładnie gra Sky Aces dostępna jest w sklepie Google Play, ja zauważyłem ją dopiero kilka dni temu i na prawdę mi się spodobała. Jest to gra zręcznościowa w której naszym zadaniem jest sterowanie samolotem i obrona naszej bazy plus wykonanie jakiegoś zadania. Nie ma tutaj jakiegokolwiek poziomu realności, Sky Aces to typowa zręcznościówka i chyba dlatego tak mnie wciągnęła. Ostatnia androidowa gra w zabawę w pilota, która również tak mnie zaintrygowała była to Steambirds, lecz jeżeli dobrze pamiętam było to ponad półtora roku temu. Sky Aces na pierwszy rzut oka wydaje się równie prosta co Steambirds, lecz już po kilku misiach musimy naprawdę się namęczyć, aby nie zostać zestrzeleni przez wroga.

hqdefault

images (2)

images

Gra dostępna jest w wersji płatnej, lecz tutaj będziemy mogli przejść jedynie 10 pierwszych misji, natomiast odblokowanie kolejnych poziomów to wydatek 3 zł. Moim zdaniem gra i tak jest warta wydanych pieniędzy i idealnie sprawuję s w przerwie w pracy.

Google Play – Za darmo oraz wersja płatna (3,00 zł),

Farming Simulator 14

Farming-Simulator-2014-na-Android-i-iOS-664x374

Co prawda nie jestem fanem symulatorów, tym bardziej tych w których naszym zadaniem jest obsiewanie pola i dbanie o nie to jednak seria Farming Simulator posiada sporą rzeszę fanów. Dlatego więc studio Giants Software postanowiło przenieść wszystkie traktory i inne wielkie maszyny rolnicze wraz z wielkimi przestrzeniami czekającymi na zaoranie na ekrany naszych smartfonów. Zachowano również ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Gra została oczywiście także odpowiednio przystosowana do obsługi na urządzeniach z ekranami dotykowymi, aby zbieranie plonów nie było tylko męczącym obowiązkiem :).

V6daKlf

Farming-Simulator-na-Android-664x374

Farming_simulator_14_5

Farming Simulator 14 jeszcze w tym roku wyląduje na urządzeniach z systemem Windows Phone, a na razie pobawić w rolników mogą się użytkownicy systemu iOS oraz Android.

AppStore – $2,69Google Play – 11,00 zł,

Football Manager Handheld 2014

images

Football Manager Handeld 2014, czyli kolejny już symulator w dzisiejszym zestawieniu gier i aplikacji. Tym razem chodzi oczywiście o symulatora menadżera piłkarskiego. Tutaj także jest to przeniesienie gry z naszych komputerów na małe ekraniki urządzeń mobilnych. Gra w porównaniu do swojego poprzednika wyróżnia się nową oprawą graficzną i menu. Warto zaznaczyć od razu, iż Football Manager Handheld 2014 jest grą bardzo rozbudowaną. Na pewno nie będziemy się z nią nudzić, jeżeli jesteśmy oczywiście fanami piłki nożnej. Jedyne co może początkowo odstraszać to cena, która w tym wypadku wynosi około 35 zł. Jednak w zamian za to dostajemy tytuł naprawdę konkretny, gdyż autorzy postarali się, aby jak najlepiej odwzorować różnego rodzaju decyzje jakie podejmować musi każdy z menadżerów piłkarskich.

screen568x568-22-medium

screen568x568-12-medium

images (1)

AppStore – $13,99, Google Play – 35,00 zł,

Aktualizacje:

Rayman Fiesta Run 1.0.2 / iOS,

Moves 2.0.1 / iOS,

Touchgrind Skate 2 1.0.1 / iOS,

Google Search 2.0.295.80 / Windows Phone,

ProShot  3.0.0.0 / Windows Phone,

Vine 1.2.2.0 / Windows Phone,

Przeglądarka Opera  / Android,

Portfel Google / Android.

PS: W Google Play znajduje się już druga część gry Sky Aces. Nie zmienia to jednak faktu, iż warto również ograć jedynkę ;).

Google: Częste sprawdzanie aktualizacji wcale nie spowoduje, że dostaniesz ją szybciej

Wcześniejszy wpis

Facebook 4.0 z odświeżonym interfejsem

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle