0

Jakiś czas temu na łamach naszego portalu mogliście znaleźć recenzję podstawki na urządzenia mobilne – tablety oraz smartfony od firmy Puro. Dziś z kolei podobnie jak przed kilkoma dniami mamy dla Was recenzję również uniwersalnego akcesorium, lecz „uniwersalnego” w nieco mniejszym zakresie. Chodzi mianowicie o etui. Jest ono przeznaczone dla tabletów o ekranie 10,1 cala i dla tych urządzeń będzie jak znalazł. Jak wygląda i sprawuje się etui? Przekonacie się czytając poniższą recenzję.

Do naszych redakcji etui przyszło za sprawą sklepu topbuy.eu . Już na samym początku akcesorium robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Wersję, którą otrzymaliśmy do testów została zachowana w ciemnych kolorach, jedynie z jaśniejszym akcentem – posrebrzanym logiem Puro na froncie. Etui została wykonane z materiału wysokiej jakości. Front i cały tył etui mamy zrobiony z tkaniny, która ma chropowatą fakturę. Osobiście takie rozwiązanie bardzo przypadło mi do gustu, choć z drugiej strony gdyby zastosowano skórę ekologiczną całość wydawałaby się nieco bardziej elegancka. Całe wnętrze etui zostało wyłożone miłą w dotyku tkaniną, przez co nie ma problemów, by przypadkowo porysować urządzenie np. „wieczkiem” etui. Tutaj warto też się na dłużej zatrzymać, gdyż samo etui nie jest do końca sztywne. Element do którego przymocowany jest nasz tablet jest specjalnie odchylany, a dzięki wyprofilowanym czterem miejscom w wewnętrznej stronie klapki etui możemy w tym „ubranku” urządzenie ustawiać dokładnie w czterech pozycjach (tutaj zastosowano elementy z gumy, który uniemożliwiają samoczynne jego złożenie). Ten element funkcjonuje faktycznie bez zarzutu i dzięki 4 różnym pozycjom, możemy sami dostosować w jakim ustawieniu korzystamy z tabletu.

Tak jak wspomniałem na samym początku etui, które otrzymaliśmy do testów jest uniwersalne dla wszystkich tabletów o przekątnej 10,1 cala. Producent tę uniwersalność dobrze przemyślał. Aktualnie na rynku tabletów można znaleźć całą gamę urządzeń o przekątnej 10,1 cala część z nich posiada dedykowane, często bardzo drogie etui, które jest przystosowane do konkretnego modelu, tutaj, że musi to etui pasować do więcej niż jednego tabletu, mocowanie urządzenia odbywa się za pomocą czterech pasków, tutaj też warto zaznaczyć, że na każdy rogu mamy dokładnie dwa wielkości tych „zapięć” dzięki czemu nawet grube czy bardzo cienkie urządzenia bardzo dobrze będą leżeć w samym etui, bez możliwości wyślizgnięcia się czy do tego etui. Osobiście testowałem to akcesorium na Asusie MeMO Pad FHD 10 LTE, który nie posiada swojego dedykowanego w tym zakresie, etui Puro sprawuje się bez zarzutów. Jeden element, który nie do końca przypadł mi do gustu jest sposób jego zamykania. Chodzi mi bowiem o elastyczny pasek, dzięki któremu klapka akcesorium samoczynnie się nie otwiera. Moim zdaniem psuje to nieco dobre odczucie korzystania z etui, z drugiej też wyróżnia się niekorzystnie na tle całego designu. Lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie niewielkich magnesów, które po prostu nie szpeciłyby całego etui.

Reasumując, uniwersalne etui do tabletów o przekątnej 10,1 cala firmy Puro to solidne akcesorium. Nie ma tutaj niczego, co by szczególnie wyróżniało ten produkt na tle innych. Jest bardzo dobrze wykonany, elegancki o stonowanym designie. Z drugiej jednak strony wydawać by się mogło, że kwota 150 zł, którą trzeba zapłacić by cieszyć się akcesorium, wydaje się być nieco zbyt wysoka, szczególnie ze względu na kieszeń przeciętnego Kowalskiego. Za te ponad 100 zł można oczekiwać czegoś bardziej nowatorskiego czy nietypowego, a tak otrzymujemy „jedynie” bardzo dobre etui.

Przenośna ładowarka? Przenośna pamięć? Tak to Kingston MobileLite Wireless

Wcześniejszy wpis

Blogsy. Blogerska perełka dla iOS.

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Akcesoria