0

Wraz z rozpoczęciem oficjalnej aktualizacji Nexusa 4 do wersji 4.4 użytkownicy znacznie częściej zaczęli sprawdzać czy jest ona już dla nich dostępna.

Żeby serwery Google’a nie zostały przeciążone, regularnie w przeciągu kilku dni kolejne urządzenia uzyskują możliwość pobrania i zainstalowania najnowszego obrazu systemu dla ich urządzeń.

Gdy naciskamy przycisk “sprawdź teraz”, urządzenie wysyła zapytanie do serwera, a po uzyskaniu odpowiedzi przeczącej, trzeba będzie poczekać chwilę zanim sprawdzi dostępność aktualizacji ponownie. Istnieje sposób na przechytrzenie tego mechanizmu: usunięcie danych aplikacji Usługi Google Play, jednak efekt jest daleki od zamierzonego.

2013-11-22 11.46.20

Nawiązując do wypowiedzi jednego z pracowników Google’a: pierwsze aktualizacje wysyłane są do 1% urządzeń. Jeżeli proces aktualizowania odbywa się płynnie, nowa wersja udostępniana jest dla 25%, 50% aż w końcu trafia to wszystkich użytkowników smartfonów. Cały proces trwa maksymalnie dwa tygodnie, więc jeżeli Wasze Nexusy 4 nie dostały jeszcze KitKata, odpuśćcie sobie ręczne sprawdzanie aktualizacji, gdyż smartfony sprawdzają jej dostępność regularnie i na pewno nas o takiej powiadomią.

Dostaliście już aktualizację Waszych Nexusów?

Źródło: androidandme.com

Manta Quad Titan MS5001

Wcześniejszy wpis

Aplikacje tygodnia (17.11-23.11.2013)

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy