0

Przez ostatnie tygodnie przez naszą redakcję przewinęło się kilkanaście, można powiedzieć kilkadziesiąt przeróżnych urządzeń i akcesoriów, a recenzje i testy poszczególnych z nich możecie w dużej większości już teraz przeczytać na łamach MobileWorld24.pl. Dziś mamy dla Was test również akcesorium, lecz tym razem jest ono uniwersalne do wszystkich smartfonów i tabletów zarówno działających pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem jak i iOS, gdyż nie ma ten gadżet tak właściwie żadnego powiązania z samym urządzeniem. Dzięki uprzejmości sklepu topbuy.eu , otrzymaliśmy do testów uniwersalną podstawkę do smartfonów i tabletów firmy Puro. Jak się sprawuje w praktyce? Przekonacie się czytając poniższą recenzję.

Firma Puro wyszła z założenia, że nie koniecznie najlepszym rozwiązaniem jest kładzenie swojego mobilnego urządzenia na “pleckach”. Tutaj z całą pewnością się zgodzę, szczególnie, gdy nie mamy etui które dodatkowo chroniłoby tablet czy smartfon przed zarysowaniami. Podstawka została w niemal w całości wykonana z plastiku. Jest on wysokiej jakości, choć osobiście nieco jest zbyt połyskliwy, lecz oczywiście jest to kwestia gustu. Sama podstawka jest składana dzięki czemu w czasie transportu nie zabiera zbyt wiele miejsca, co ważne nie ma niej żadnych dodatkowych wyjść i nie działa jak stacja dokująca, zapewne wynika to głównej mierze z samej specyfiki rynku tabletów i smartfonów, gdzie nie ma jasno sprecyzowanego usytułowania chociażby wyjścia micro USB, przez co trudno jest stworzyć uniwerslaną stację dokującą. Tak jak wspomniałem wcześniej gadżet niemal w całości jest wykonany z plasitku, ale właśnie warto tutaj podkreślić słowo “niemal”, gdyż elementy, które bezpośrednio stykają się z naszym mobilnym urządzeniem są pokryte gumą. Co z jednej strony chroni telefon czy smartfon przed zarysowaniem, a dodatkowo również zwiększa stabilność podstawki. Podobną gumę zastosowano przy dolnej krawędzi akcesorium, przez co nie ślizga się nawet gdy postawimy ją na szklanym blacie stołu.

Było już o jakości wykonania i ogólnym designu akcesorium, teraz przyszedł czas na ergonomię. Ci którzy się spodziewali wielu różnych możliwości jeśli chodzi o pozycję urządzenia w podstawce muszę rozczarować, gdyż tak właściwie mamy tylko jedną stałą (chyba, że oprzemy tablet czy smartfon pleckami o całą podstawkę, choć osobiście mam wrażenie, że mija się to z celem) pozycję. Z drugiej strony jest lekki i gdy umieścimy nasze urządzenie w tym “stojaku” mamy pewność, że nie wywinie nam kozła. Całość jest tak zaprojektowana by była lekka i nie szpeciła swoim wyglądem biurka, szkoda, że nie dano nam nieco więcej pola do popisu jeśli chodzi o poziomy ułożenia urządzenia w tym gadżecie.

Mimo wszystko, tak na dorbą sprawę prócz może nieco małej funkcjonalnosci, która mogłaby być jakoś bardziej pomysłowo rozwiązana, tak nie mogę się do zbyt wieluu rzeczy przyczepić. Znajdzie zastowanie zarówno przy tabletach (bez większych przeszkód utrzymuje 10 calowe urządzenia, choć tutaj nie radzę jakoś nonszalancko wsuwać do podstawki urządzenia) jak i smartfonach. Podstawka jest dostępna w dwóch standardowych wersjach kolorystycznych czarnej oraz białej. Ci którzy poszukują czegoś żywszego muszą szukać innych rozwiązań. Sugerowana cena detaliczna ustalona przeze producenta wynosi dokładnie 49,99 zł. Właśnie ten ostatni element najwięcej moich wątpliwości wzbudza, gdyż mimo wszystko nawet za dobrze wykonane akcesorium, które nie oferuje dodatkowych funkcjonalności – cóż moim zdaniem jest to po prostu zbyt wysoka cena. Optymalną wydaje się być wersja za około 30 zł. Przy takiej cenie zdecydowanie by zwiększyło zainteresowanie, a tak otrzymujemy jedynie „zabawkę”, która dla większości przeciętnych polskich konsumentów będzie za droga.

Aplikacje tygodnia (10.11.2013 – 16.11.2013)

Wcześniejszy wpis

Przenieśmy się w przyszłość, czyli o nadchodzącej erze lockscreenów

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Testy