0

W kolejnym cotygodniowym zestawieniu gier i aplikacji czeka na Was aplikacja CyanogenMod Installer, ułątwiajaca instalację alternatywnego oprogramowania na urzązeniach z systemem Google Android, nowy tytuł studia Gameloft, a także Plants vs Zombie 2 przeniesione w świat Asterixa i Obelixa. Zapraszam!

Aplikacje:

CyanogenMod Installer

CM-PlayStore

CyanogenMod to oprogramowanie open source dla urządzeń działających pod kontrolą systemu Google Android. Wprowadza ono wiele usprawnień oraz dodaje kilka ciekawych funkcji. Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych, jeżeli nie najpopularniejsze tego typu oprogramowanie instalowane przez użytkowników systemy sygnowanego zielonym robocikiem. Dlatego też programiści odpowiedzialni za powstanie CyanogenMod’a zdecydowali się wprowadzić do sklepu Google Play aplikację służącą do łatwego zainstalowania nowego systemu na naszych smartfonach. Ci którzy próbowali już wcześniej instalować takie oprogramowanie wiedzą, że można się przy tym nie mało narobić. Dlatego paczka instalacyjna jest dla wielu osób bardzo dobrym rozwiązaniem i co najważniejsze pewnym.

cyanogenmod-installer

CyanogenMod-Installer-iPhone-640x457

cyanogenmod-installer_cm-ready-install

Warto jednak zwrócić uwagę, iż aplikacja na daną chwilę przeznaczona jest jedynie dla użytkowników takich urządzeń jak Samsung Galaxy S II/III/IV, Galaxy Note I/II, Nexus S,4,7 oraz 10 i HTC One.

Google Play – Za darmo,

Lonely Tree Live Wallpaper

Download-Lonely-Tree-Live-Wallpaper-v1.34-APK-FileChoco.com_

Jak sama nazwa wskazuje mamy do czynienia z tapetą w tym wypadku animowaną. Przedstawia ona po prostu… drzewo. Co więc jest w niej takiego intrygującego? Multum możliwości personalizacji wyświetlanego krajobrazu. Od takich opcji jak zmiana pory roku, po ilość bożonarodzeniowych światełek na drzewku w zimowej scenerii. Zmieniać możemy również siłę wiatru, ilość spadającego deszczu lub śniegu oraz wiele, wiele innych rzeczy.

1356351401_12

1355247874_screen_20121211_2230_1

Lonely Tree Live Wallpaper daje nam naprawdę ogrom ustawień, dzięki którym lekko odmienimy wygląd naszego smartfona.

Google Play – 12,00 zł,

Discovr Music

discovr-music-app-iphone-ipad-mac-osx

Aplikacja podobna w swoim działaniu do zaprezentowanej przeze mnie w tamtym tygodniu aplikacji The band of day, która miała za zadanie znalezienie dla nas nowych zespołów muzycznych i piosenkarzy. Discovr Music jest dużo mniej losowy od The band of day, ponieważ to my sami decydujemy w jakiej kategorii chcemy szukać nowych wrażeń muzycznych. Jeżeli dotrzemy do interesującego nas bandu, możemy zobaczyć ich zdjęcia oraz oczywiście obejrzeć i przesłuchać klipy wideo zespołów. Aplikacja ponadto daje nam możliwość śledzenia naszych ulubionych zespołów. Zostaniemy poinformowani o nowych piosenkach oraz teledyskach.

495736-discovr-music

discover_music_with_discovr_music_app_2

Disc2

Wyniki wyszukanych artystów prezentowane są w formie minimalistycznej mapy. Co ciekawe, nie jest to jedyna aplikacja z serii Discovr. W AppStore znajdziemy także Doscover Apps, Movies oraz People, a wszystko to całkowicie za darmo.

AppStore – Za darmo,

Gry:

GT Racing 2: The Real Car Exp

GT-Racing-2-The-Real-Car-Experience-1

Do sklepu Google Play trafi wczoraj godny konkurent dla symulatora wyścigów pod nazwą Real Racing 3. Tak jak produkcja studia EA Games tak również tytuł Gameloftu dostępny jest do pobrania całkowicie za darmo. Pierwsza część serii obecnie nie przyciąga już tak uwagi jak w dniu premiery, która nie bagatela miała miejsce jeżeli dobrze pamiętam 2 lata temu. Druga część to przede wszystkim zmiany wizualne. Naszym oczom ukazuje się dopracowana trójwymiarowa oprawa graficzna, a do naszej dyspozycji oddano aż 67 licencjonowanych samochodów. Rozgrywkę prowadzić możemy zarówno w trybie dla pojedynczego gracza jak i sprawdzić się w pojedynkach ze swoimi znajomymi lub innymi graczami. Zmiany wprowadzono także oczywiście w modelu jazdy. Jest on dużo bardziej realistyczny od tego, który zobaczyć mogliśmy w pierwszej części gry.

com.gameloft.android.ANMP.GloftRAHM_thumb_8

com.gameloft.android.ANMP.GloftRAHM_thumb_1

screen568x568

Oprócz brania udziału w wyścigach odbywających się na specjalnych torach wyścigowych, będziemy mogli ścigać się także na ulicach miast, a zazarobione pieniądze, przyjdzie nam ulepszyć nasze pojazdy. Jak przystało na grę darmową od studia Gameloft spodziewać się możemy mikropłatności.

AppStore – Za darmoGoogle Play – Za darmo,

Bitter Sam

Bitter-Sam

To typowa gra z kategorii zręcznościówek. Mamy tutaj bohatera o imieniu Sam w postaci małego zwierzątka, które ciężko pracuje  w laboratorium. Jego, a w zasadzie naszym zadaniem jest w skrócie mówiąc obracanie i machanie naszym telefonem. Oczywiście nie bez celu, Sam został przywiązany do liny i powoli opuszczany jest coraz to niżej w specjalnej przezroczystej rurze, w której czycha na niego wiele przeszkód. I tutaj właśnie zaczyna się nasze zadanie, musimy tak balansować Samem, aby ominąć pojawiające się przeszkody i zebrać po drodze wszystkie diamenty.

Bitter-Sam-Screen-03-Angry-Pig

Bitter-Sam-Screen-02-Anvil

Bitter-Sam-Image-1

Grafika prezentuje się trochę humorystycznie i w połączeniu ze sterowaniem  za pomocą poruszania urządzeniem powinna przypaść do gusty tym młodszym graczom.

AppStore – Za darmoGoogle Play – Za darmo,

Asterix: Total Retaliation

screen480x480

Kilka tygodni temu premierę na urządzeniach z systemem Android miała gra pod tytułem Plant vs Zombie 2, możliwe że spodobała Wam się rozgrywka, lecz po części nie przypadła Wam do gusty sama tematyka w postaci walki roślin z zombie. Z pomocą przychodzi studio Blukypix z grą Asterix: Total Retaliation. Tytuł ten można by powiedzieć, że jest przeniesieniem Plant vs Zombie 2 w komiksowe realia walki dzielnych Gallów z Rzymianami. Sposób rozgrywki jest identyczny, różnica leży w grafice i postaciach. Przyjdzie nam bronić ostatniej nie zdobytej przez Cezara wioski Galów, w której mieszkają wszystkim chyba znani Asterix i Obelix. Zbieramy wyrzucane przez Panoramixa menażki z magicznym napojem za, który kupujemy i stawiamy na polu walki kolejne postacie z serii filmów i komiksów.

screen568x568 (1)

AsterixTR_2

asterix-total-retaliation-01

AppStore – $2,59Google Play – 7,48 zł,

Aktualizacje:

Adobe Reader 11.1 – Google Play,

Google Search 3.1.8.9 – Google Play,

Facebook Messenger 3.1.1 – Google Play,

Google Chrome – 31.0 – Google Play,

Phox 1.5.0.0 – Windows Phone Store,

Phonly 1.2.2.0 – Windows Phone Store,

HERE Drive 4.0.5399.0 – Windows Phone Store,

HTC M8 – Czyżby kolejny już flagowiec z procesorem Snapdragon 800

Wcześniejszy wpis

Puro podstawka pod smartfon

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle