Zgodnie z informacją prasową, Facebook Messenger dla iOS otrzymał aktualizację na tyle istotną, by się tym pochwalić. Co prawda sam z tegoż portalu społecznościowego nie korzystam i jestem „tweetowcem” ale zawsze to miło poinformować innych, że mają jakieś unowocześnienia.
Na urządzeniach z Androidem, w ramach testów, pewna ilość userów mogła się cieszyć aktualizacją wcześniej a teraz i reszta otrzyma możliwość update'u aplikacji. Wygląda zatem na to, że testy wypadły pomyślnie i niedługo wszyscy użytkownicy Messengera będą mieć najnowszą wersję.
Co w aktualizacji? Przede wszystkim przyspieszenie działania samego Messengera oraz usprawnienia związane z użytkownikami takimi jak ja, czyli nie korzystającymi z facebooka. Jak się okazuje, jest nas tylu by dostawca oprogramowania wziął to pod uwagę. Prawda, że miło z jego strony?
Poniżej najważniejsze zmiany:
- możliwość sprawdzenia, który użytkownik aktualnie korzysta z aplikacji mobilnej
- możliwość kontaktu z wszystkimi znajomymi za pośrednictwem aplikacji – wystarczy numer telefonu znajomego
- nowy design z szybkim dostępem do ostatnich rozmów, dostępnych znajomych i ustawień aplikacji
