0

Cyanogenmod to największa inicjatywa jaka mogła spotkać system Google. Dystrybucja opiera się mocno na czystym Androidzie, ale zawiera własne “smaczki”, których próżno szukać gdzieś indziej. Do tego dochodzi bardzo dobre wsparcie dla dużej ilości urządzeń, zarówno tych Google’owskich jak i innych producentów. Teraz właśnie do Google Play trafić ma instalator w formie aplikacji, aby jeszcze bardziej uprościć ten, dla wielu skomplikowany, proces.

Instalator ciągle ma niestety wymagać również ingerencji w urządzenie za pomocą PC. Działać więc będzie jako jeden z dwóch elementów potrzebnych do ukończenia wgrywania naszego Custom ROMu. Za to ilość potrzebnych operacji ma mocno się ograniczyć, do zaledwie kilku kliknięć.

“Naszym najważniejszym zadaniem w trakcie tworzenia instalatora było umożliwienie większej grupie osób zapoznanie się z naszą wersją systemu Android i jej zalet, bez konieczności wertowania przez wiele zawiłych instrukcji oraz nieudogodnień związanych z procesem flashowania systemu,” powiedział główny pomysłodawca oraz inżynier – Steve Kondik. “Jestem najbardziej wdzięczny wsparciem naszych użytkowników jakim się wykazali dla naszej inicjatywy oraz chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli przy beta testach instalatora”.

Jeszcze na tą chwilę nie znajdziemy tej aplikacji wśród zasobów sklepu, ale postaram się zaktualizować post tego samego dnia, w którym on się ukaże. Oczywiście postaram się także umieścić dodatkowe informacje, gdy takie się ujawnią.

[AKTUALIZACJA]: Właśnie udało mi się dojść do nowych informacji na temat instalatora. Jest on już dostępny w Sklepie Google. Oczywiście wcześniej musimy wiedzieć, czy aby na pewno nasz smartfon jest wspierany przez oficjalną aplikację. Jest więc lista smartfonów jakie możemy obecnie wykorzystać w procesie flashowania. Aktualnie instalator nie obejdzie się bez aplikacji dla Windows. Niestety, aby w ogóle móc rozpocząć instalowanie musimy odblokować bootloader, bardzo często jest on blokowany przez producenta sprzętu i uniemożliwia zmianę jądra (kernela) na wersję zmodyfikowaną, która jest wymagana do wrzucenia Custom ROMu.

Źródło: phandroid.com

8 powodów dla których nigdy nie kupię telefonu z Windows Phone

Wcześniejszy wpis

Camera 360 ze wsparciem dla Sony Lens

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać