0

Witam w drugi listopadowy weekend. W dzisiejszym zestawieniu gier i aplikacji nowa usługa Google, muzyczny kalendarz, a także druga część przygód Raymana na urządzeniach mobilnych, zapraszam ;).

Aplikacje:

Band of the day

band-of-the-day-app

Aplikacja must have dla osób, które chciałyby posłuchać czegoś innego, znaleźć nowe zespoły godne uwagi lub odkryć inne gatunki muzyki niż te, których słucha się na co dzień. Band of the day każdego dnia przedstawi nam nowy zespół lub wykonawcę. Będziemy mogli przeczytać biografię autora piosenek, przesłuchać kilka próbek lub całych utworów zarówno z poziomu aplikacji jaki i z serwisu Youtube. Ponadto jeżeli dany artysta przypadnie nam do gustu to w ostatniej zakładce ukażą się muzycy podobni do niego.

pobrane

Band-of-the-Day-for-iPhone-2

Band-of-the-Day-for-iPhone-1

Do samej prezentacji artystów jak i całego wyglądu aplikacji nie mogę się przyczepić ani napisać o tym nic złego tak już do sposobu doboru muzyków mogę :P. Są oni po prostu losowani, co może nie którym nie pasować, gdyż może okazać się, że nie znajdziemy nikogo interesującego. Aplikacjia jednak dostępna jest zupełnie za darmo więc myślę, że warto chociaż ją sprawdzić, a nuż wpadnie nam w ucho jakiś przyszły hit ;P.

AppStore – Za darmo, Google Play – Za darmo,

Drippler

dripplerbanner

Dwa tygodnie temu w przeglądzie aplikacji i gier na łamach mobileworld24.pl mogliście przeczytać o aplikacji AppyGeek, która to była swojego rodzaju czytnikiem RSS jednak skierowanym jak sama nazwa wskazuje do geek’ów. Podobnie jest z Dripplere, tutaj także w głównej mierze maniacy nowych technologii znajdą coś dla siebie. Aplikacja prezentuje nam nagłówki z wielu witryn internetowych traktujących o branży technologicznej. W górnej zakładce mamy 3 kategorie newsów – informacje i porady, aplikacje, gry oraz zakładkę z wszystkimi kategoriami. Moim zdaniem jest tego trochę mało, jednak dzięki małej pomocy ze strony aplikacji znalazłem sporo interesujących mnie artykułów. Jak Drippler ”podał mi pomocną dłoń”? Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja zeskanowała telefon w celu zebrania informacji dla NSA o modelu urządzenia, aby potem dobrać artykuły odpowiadające producentowi mojego smartfona.

drippler-galaxy-s4

Drippler-Android

device-analysis

W opcjach możemy wybrać spośród dwóch sposobów prezentacji nagłówków oraz mamy możliwość połączenia aplikacji facebook’iem.

AppStore – Za darmo, Google Play – Za darmo,

Google Helpouts

Google Helpouts - pomagaj i zarabiaj pieni?dze

Helpouts to nowa usługa Google, mająca na celu ułatwienie kontaktu między osobami, które posiadają wiedzę na dany temat i tymi, którym ta wiedza by się przydała. Prościej mówiąc jest to zbiór poradników w formie wideo tworzonych przez ekspertów z danej dziedziny. Funkcjonalność aplikacji nie kończy się tylko na udostępnianiu i oglądaniu tego rodzaju klipów. Użytkownicy mogą umawiać się z ekspertami i prowadzić z nimi sesje, które można nagrywać do późniejszego wglądu.

Helpouts_by_Google

helpouts_616

helpouts

Mimo to, że aplikacja dostępna jest za darmo to niestety, ale ze skorzystania z porad wielu osób będziemy musieli zapłacić za pomocą portfela Google. Google Helpouts dostępny jest również z poziomu przeglądarki Google Chrome na Windowsie.

Google Play – Za darmo,

Gry:

60 Seconds

60sec

Sam tytuł nie mówi na pierwszy rzut oka niczego na temat gry. Lecz już po uruchomieniu pierwszej rozgrywki dowiadujemy się o co chodzi z tymi 60 sekundami. Mianowicie tyle czasu trwa jeden poziom w grze. W grze w której przenosimy się na dziki zachód i uciekamy przed (na szczęście nie zombie) wściekłymi kowbojami. Podczas 1-minutowej ucieczki znajdujemy się w powozie i strzelamy do kowbojów, którzy gonią nas w 3 rzędach. Naszym zadaniem jest eliminowanie ich w takiej kolejności w jakiej się pojawiają, a za każdą taką serię mamy dodatkowe punkty. Wraz z kolejnymi poziomami rozwija się nasze doświadczenie, wiąże się to z pojawieniem się nowych przeciwników.

60_Seconds_Gacha

60s-630x345

60_Seconds_Menu

Windows Phone Store – Za darmo,

Rayman Fiesta Run

1233474_10151674634921633_654831042_n

Rayman Fiesta Run to druga część przygód stworka na urządzeniach mobilnych. Tak jak w pierwszej części tak i tutaj jest to gra platformowa, wymagająca od gracza skupienia i refleksu. nasz bohater ze znaczną prędkością przemierza krainy, do nas natomiast należy tak sterować Rayman’em, aby nie wpadł na pojawiające się przeszkody. Gier tego typu na urządzeniach mobilnych jest cała masa, jednak to właśnie Rayman Jungle Run, pierwsza część stałą się prawdziwym hitem. W Fiesta Run nie miałem jeszcze okazji zagrać jednak po pięknych screenach z gry wiem, że tytuł nie długo zagości w pamięci mojego smartfona, ponieważ zapowiada się równie miodnie jak poprzedniczka.

raymanfiestarunsep2013_616

rayman-fiesta-run

fiesta

AppStore – $2,99, Google Play – 11,25,

Tank Battles

 battletanks_hero

Tank Battles to nowy tytuł od Gameloftu, który czerpie sporo z klasycznych już tanków z konsoli NES. Mamy tutaj bardzo podobną rozgrywkę, lecz przedstawioną w milszej dla oka oprawie graficznej. W trybie dla pojedyńczego gracza jeździmy czołgiem po małej planszy i niszczymy wszystko co się rusza lub nie. Zdobywamy punkty oraz monety za które możemy potem ulepszyć nasz pojazd. Nie zabrakło również trybu dla kilku graczy, w którym zmierzyć może się 3 graczy z całego świata. Gra dostępna jest za darmo co niestety wiąże się z mikropłatnościami. Jednak w Tank Battles wydaje mi się, że francuskie studio trochę posunęło się za daleko jeżeli chodzi o tego rodzaju płatności. Prawie na każdym kroku zauważymy coś co teoretycznie miałoby nas zachęcić do wydania prawdziwych pieniędzy.

Tank-Battles-1

mzl.ryudubqs.800x500-75

134833-BattleTanks

Całą sytuację polepsza intuicyjne sterowanie i piękna, trójwymiarowa grafika

AppStore – $5,99, Google Play – Za darmo,

Aktualizacje:

Lightflow 3.12.6 – kompatybilność z Androidem 4.4 KitKat, nowy layout /Google Play,

Google Maps 7.4 – Nowe ikony /Google Play,

Rotation Lock 1.1 / Windows Phone Store

Aktualizacja Samsunga Galaxy S4 do Androida Jelly Bean 4.3 krok po kroku – poradnik

Wcześniejszy wpis

Głośniki Genius SP 900BT i 960BT

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle