0

Wybory nigdy nie są łatwe. Każdy człowiek ma swoje własne preferencje. Nawet, jeśli dotyczą tylko zakupu smartfona. Przy wyborze telefonu komórkowego każdy użytkownik będzie kierował się innymi jego właściwościami. Najważniejszymi cechami mogą więc być zarówno jego możliwości techniczne, cena jak i wygląd, czy wielkość ekranu, jakość obrazu, dźwięku lub dodatkowe aplikacje. Problem w tym, że na rynku jest bardzo duży wybór modeli smartfonów. Jak więc znaleźć idealny telefon?

Internet jest pierwszym źródłem informacji, gdzie większość użytkowników szuka pomocy w wyborze. Badania statystyczne wykazują, że 57 % osób przez dwa tygodnie oswaja się z myślą o zakupie smartfona, a 42 % internautów, którzy znaleźli informację on-line, podejmuje decyzję o kupnie i kupuje go. Czas jest bezcenny. Wiedzą o tym twórcy serwisu Comperio.co Marek Martuszewski, Damian Winkowski, Maciej Ossowski i Radek Wojciechowski, którzy postanowili przy pomocy ciekawego rozwiązania ułatwić życie osobom poszukującym idealnego smartfona.

Comperio.co jest pierwszą internetową porównywarką smartfonów, która pozwala w jednym miejscu szybko podjąć decyzję o zakupie telefonu. Serwis jest przeznaczony dla fascynatów smartfonów (trendsetterów), dla osób, które wiedzą, czego szukają oraz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją smatfonową przygodę.

Comperio.co został stworzony z rozmachem graficznym, ale jest czytelny i prosty w obsłudze. Wystarczy wskazać dwa smartfony i kliknąć PORÓWNAJ. Wynik to podsumowanie punktowe cech wybranych produktów. Przede wszystkim ważna jest wielkość i rozdzielczość ekranu, rozdzielczość aparatu fotograficznego i czas pracy baterii. Istotna jest też popularność danego modelu wśród internautów, którą liczy się w odsłonach każdego z porównywanych smartfonów. Wydajność procesora urządzenia (szybkość telefonu) ma także znaczenie, jak przytoczone opinie użytkowników. Dzięki Comperio.co można zapoznać się z różnicami parametrów i zastosowanych technologii oraz cenami porównywanych produktów. Porównanie w serwisie zostało opracowane w kształcie czytelnej ikonografiki wykresowej. Porównywarka przedstawia 154 modele smartfonów. Z takiej ilości telefonów na pewno każdy wybierze coś dla siebie i co najważniejsze – będzie wiedział, gdzie idealny smartfon można kupić. Comperio.co wskaże bowiem, w którym salonie w najbliższej okolicy internauty znajduje się dany model telefonu.

Google Helpouts – pomoc live.

Wcześniejszy wpis

Vivo Xplay3S – perfekcja w każdym calu.

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android