Hangouts na iOS z funkcją rozmów telefonicznych!

Oto nadeszła wiekopomna chwila. Aplikacja Hangouts dla iOS otrzymała sporą aktualizację a wraz z nią możliwość wykonywania połączeń telefonicznych bez karty SIM. Czyż nie na to wszyscy czekaliśmy od dawna?

Niestety muszę ostudzić zachwyty ponieważ darmowe rozmowy dotyczą tylko USA i Kanady. Do tej pory, w Hangouts rozmowy telefoniczne były możliwe ale aplikacja działała jak pośrednik i nadal wykorzystywała minuty z planu taryfowego, jaki użytkownik miał wykupiony. W tej chwili całość rozmowy odbywa się za pomocą transferu danych, z pominięciem pośrednictwa sługodawcy telefonicznego. To naprawdę zmienia postać rzeczy ponieważ nie ma potrzeby posiadania karty SIM i można rozmawiać tylko i wyłącznie za pomocą usługi internetowej. Ktoś może zarzucić, że to zwykły voip i Skype miał tą możliwość już dawno ale w mojej opinii lepiej robić to samo za pomocą jednej aplikacji niż kilku, prawda?

Userów Androida na pewno ucieszy wieść, że update już wkrótce pojawi się w Google Play. Niestety nie udało mi się znaleźć cennika połączeń poza granicami Stanów czy Kanady. Logika podpowiada, że w innych krajach usługa będzie odpłatne ale nie podano jakie będą stawki.

20131020-180542.jpg

More Stories
Minecraft dostępny na większość urządzeń