0

Witam Was serdecznie w naszym kolejnym cotygodniowym zestawieniu aplikacji i gier, które według nas są warte uwagi. W tym tygodniu mamy dla Was dwie ciekawe aplikacje do personalizacji urządzeń działających pod kontrolą systemu Android oraz jeżeli chodzi o aplikacje to znajdziecie jeszcze programik służący do zdalnej kontroli okienkowego systemu Microsoftu za pomocą smartfonów oraz aplikację do sterowania diodą powiadomień.

Do zestawienia gier dodaliśmy jeden tytuł, który do tej pory znany mógł być głównie osobom posiadającym konsolę Sony PSP, chodzi o grę muzyczną. Może już się domyślacie, jeżeli nie to wcześniej w zestawieniu gier znajdziecie bardzo fajną zręcznościówkę oraz białe króliki z Raymana. Zapraszam :).

Aplikacje:

Microsoft Remote Desktop

microsoft-remote-desktop-ios

Jedna z ciekawszych aplikacji, która pojawiła się ostatnimi czasu w Google Play i AppStore. Służy ona do zdalnego kontrolowania komputera działającego pod kontrolą systemu Windows 8.0/8.1 za pomocą naszego smartfona lub tabletu. Jest to oficjalna aplikacja Microsoftu więc nie powinny występować jakiekolwiek problemy w połączeniu oraz samym użytkowaniu programu. Aplikacja pozwoli na konfigurowanie komputera, a także częściowe z niego korzystanie. Instalacja jest bardzo prosta i nie powinna sprawić problemu nawet osobom, które nie są biegłe wśród komputerowych funkcji. Na urządzeniu mobilnym wystarczy jedynie pobrać aplikację z odpowiedniego sklepu. Natomiast na komputerze należy ustawić odpowiednie uprawnienia danemu użytkownikowi, który będzie korzystał z aplikacji oraz znać adres IP komputera. Proste? Na pewno tak i co jeszcze ważne uwagi, Microsoft Remote Desktop jest dostępny całkowicie za darmo.

nexusae0_58

Microsoft-Remote-Desktop-app-Android-3-640x400

Microsoft-Remote-Desktop-app-Android-2

nexusae0_64

AppStore – Za darmo, Google Play – Za darmo,

Frozen LED

PZTL7wY

Frozen LED co prawda nie jest aplikacją, która da nam tylu możliwości co program Microsoftu, jednak na pewno po części ułatwi nam korzystanie ze smartfona. Służy ona do obsługi diody powiadomień, którą posiada większość dzisiejszych inteligentnych telefonów i tabletów. Możemy przypisać odpowiednie kolory świecenia poszczególnym powiadomieniom. Ciekawą opcją jest to, że aplikacja daje nam możliwość przypisania innych kolorów do każdego z kontaktów. Wystarczy spojrzeć na telefon i już wiemy kto do nas dzwonił lub wysyłał wiadomość.

unnamed (3)

unnamed (2)

unnamed (1)

Google Play – Za darmo,

Holo Text Clock

Holo-Text-Clock-290x181

Jeżeli szukacie widgetu zegarka, któy wyróżniał by się od innych to zachecam do pobrania Holo Text Clock. Pomimo słowa Holo w nazwie nie jest to oficjalny widget od Google, jednak dobrze wpasowuje się w motyw Holo. Godzina wyświetlana jest na tablicy, nie w postaci cyferek, ale jako tekst. Do wybory mamy kilka kolorów tła oraz języków. Niestety na próżno szukać języka polskiego. Jako minus mogę podać, że widget jest sporych rozmiarów i przy urządzeniach z mniejszymi wyświetlaczami może zająć cały jeden pulpit.

14817-Holo_Text_Clock_APK_1.0.1_Premium_Apps_Android-0

nexusae0_Holo1_thumb

unnamed (4)

nexusae0_Holo11_thumb

Google Play – 3,32 zł,

Circuitry

Circuitry 1

Jesteśmy przy personalizacji naszym urządzeń mobilnych, dlatego podam jeszcze animowaną tapetę, która przypadła mi ostatnio do gustu. Circuitry wyświetla na naszych pulpitach elektroniczne obwody w bardzo dużym uproszczeniu i z kolorowym tłem. W opcjach jak to na animowaną tapetę przystało mamy kilka możliwości personalizacji tego co ma być wyświetlane. Tak tutaj możemy zmienić kolor tła, jego teksturę, kolor obwodów, ich gęstość oraz cienie Nie zauważyłem, aby tapeta spowalniała w jakikolwiek sposób mój telefon, ani żeby bateria szybciej się rozładowywała.

circuitry-7-2-s-307x512

circuitry-7-0-s-307x512

956

Google Play – 4,99 zł,

Gry

Pivvot

pivvot-01

Pivvot to gra zręcznościowa w której sterujemy małym okręgiem poruszającym się po pewnej krzywej. Brzmi trochę jak zadanie z matematyki, ale na szczęście gra z królową nauk ma mało wspólnego. Musimy tak kontrolować kulkę, aby nie wpadła na wystające przeszkody co oczywiście staje się z każdą chwilą coraz trudniejsze. Z pomocą przychodzą nam checkpointy, znajdujące się tak na prawdę po prawie każdym utrudnieniu na planszy. W grze znajdziemy kilka trybów rozgrywki. Pierwszy z nich “Voyage’ w której musimy przemieścić się z miejsca do miejsca. Drugi ”Endless”, czyli jak sama nazwa wskazuje w tym wariancie gra nie ma końca, a naszym zadaniem jest bicie kolejnych rekordów. Kolejne dwa tryby charakteryzują się wyższym poziomem trudności. Jest to odpowiednio “Expert Voyage” oraz “Expert Endless”.

screenshot4

pivvot-02

Pivvot1

Pivvot

Pomysł na grę jak i sama rozgrywka nie wydaje się skomplikowana – typowa gra zręcznościowa, aczkolwiek nie spotkałem się z podobnym tytułem ani w AppStore ani w Google Play. Uroku grze dodaje minimalistyczna grafika i pasująca do charakteru gry ścieżka dźwiękowa.

Google Play – Za darmo,

Rabbids Big Bang

Rabbids-Big-Bang

Rabbids to króliki znane głównie z serii gier komputerowych i konsolowych – Rayman. Jednak doczekały się także kilku tytułów w których to one są głównymi bohaterami. Najnowszym z nich jest Rabbids Big Bang dostępny na platformy Android i iOS od kilku dni. Gra początkowo przypomina znane wszystkim Angry Birds Space, ponieważ naszym zadaniem jest wystrzelenie jednego z królików w kosmos za pomocą kija bejsbolowego. Jednak już po kilku poziomach dojdziemy do wniosku, że jest to jednak kompletnie inna gra, której jedyną rzeczą wspólną z Angry Birds Space jest to, że akcja dzieje się w kosmosie. Do przejścia mamy aż 150 poziomów w których naszym głównym zadaniem jest zbieranie monet i omijanie pojawiających się planet.

Rabbids-Big-Bang

rabbidsbigbang530

Rabbids-Big-Bang-619x346

Rabbids-Big-Bang (1)

AppStore – $1,29, Google Play – 3,71 zł,

Patapon Siege Of Wow

Patapon-WOW-main-2

Patapon znany jest użytkownikom przenośnych konsol Sony PSP, ponieważ pierwsza część tej muzycznej gry przeznaczona była właśnie na tą konsolkę. PATAPON Siege Of WOW jest to próba przeniesienia hitu z PSP na urządzenia mobilne jakimi są smartfony i tablety. Czy to się udało? Powiem szczerze, że konsolowa wersja gry jakoś mnie nie przekonała. Fakt dałem może grze za mało czasu, aczkolwiek od pierwszego momentu odrzucało mnie to, że jest to gra muzyczna. Teraz jednak gdy pobrałem Patapon z Google Play wiem, że trochę czasu spędzę zagrywając się w były exclusive z PSP. Gra wyróżnia się piękną grafiką oraz jak na grę muzyczną przystało, również dźwięk wpada w ucho.

unnamed

screen568x568

Patapon-WOW-3-630x472

Patapon-WOW-2-630x472

Wydawać by się mogło, że gra przeznaczona jest dla młodszych użytkowników, jednak sądzę, że przejście niektórych poziomów nie obejdzie sie bez pomocy starszych, bardziej wprawionych graczy :). Co ciekawe Patapon Siege of Wow odstępny jest w Google Play za darmo w wersji HD.

AppStore – $2,99, Google Play – Za darmo,

Aktualizacje:

Real Racing 3 – Dodano dwa pojazdy marki Ferrari oraz nową trasę / Google Play,

Feedly 17.1 – Dodano nowy widżet, poprawiono wyszukiwanie / Google Play,

Buzz Launcher – łatwy sposób na personalizację swojego ekranu

Wcześniejszy wpis

SpyMeSat, aplikacja do szpiegowania szpiegów.

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle