Buzz Launcher – łatwy sposób na personalizację swojego ekranu

Launcherów w Google Play jest wielu. Sam przetestowałem kilka popularniejszych pozycji szukając idealnego rozwiązania. Od pewnego czasu używam Buzz Launcher – programu stworzonego dla osób uwielbiających modyfikacje ekranu głównego i prostą, szeroką personalizację. W tym krótkim tekście chciałbym Wam przedstawić cechy i możliwości jednego z ciekawszych darmowych ekranów domowych w Google Play.

Przy pierwszym uruchomieniu wita nas krótki informator, po czym godzimy się na zastosowanie domyślnego wyglądu, który zawiera odnośniki do zainstalowania kilku dodatków. Trzeba przyznać, że to co początkowo ujrzałem nie zrobiło na mnie wrażenia (Launcher jak Launcher) Zdecydowałem jednak dać aplikacji szansę. Standardowo mamy do dyspozycji kilka ekranów na których zamieścić można aplikacje, widgety, skróty, foldery bądź akcje Launchera Dodatkowo gęsta siatka pomaga w ustawieniu danego elementu w oczekiwanym miejscu, a możliwość dowolnego powiększania go jeszcze bardziej wpływa na dopasowanie układu wizualnego.

Tak wiem, spora część programów tego typu ma takie bądź większe możliwości konfiguracji. Co jednak odróżnia tę aplikację od innych? Buzz Launcher jest swego rodzaju aplikacją skupiającą osoby modyfikujące wygląd swoich ekranów. W menu opcja Homepack Buzz skrywa dostęp do licznych gotowych rozwiązań, którymi dzieli się społeczność programu. Z każdym dniem baza motywów rośnie, a my dostajemy możliwość wyszukiwania interesujących nas tematów graficznych za pomocą kategorii. Nie jest to zbyt dobrze dopracowane, ponieważ działa to na zasadzie tagów i jeden wystrój ekranu może pojawiać się w kilku kategoriach. Aczkolwiek w jakimś stopniu ułatwia to segregację propozycji.

buzz1

Wybierając jeden z motywów aplikacja pobiera potrzebne elementy graficzne takie jak tapeta, ikony, ustawia styl czcionki oraz wykorzystuje już zainstalowane składniki systemu i aplikacje. Elementy, które są wymagane do poprawnego wyświetlania ekranu ale nie znajdują się w systemie, reprezentowane są przez specjalne ikonki. Po kliknięciu następuje pobranie brakującego widgetu bądź aplikacji i ustawienie parametrów tak, aby całość współgrała (nie wszystkie aplikacje/widgety współpracuja w ten sposób, często trzeba samemu dopracować ustawienia). Wszystko to sprawia, że nie musimy oglądać lub czytać instrukcji jak odmienić wygląd naszego androida, wystarczy tylko wybrać motyw i doinstalować potrzebne dodatki.

Na sam koniec pozostało wspomnieć o szufladzie aplikacji oraz ogólnym działaniu. Lista aplikacji niestety nie imponuje mnogością opcji konfiguracji, co prawda aplikacje można grupować w foldery, a cała lista posiada kilka opcji segregacji jednak wizualnie nie wyróżnia się niczym czym nie mogła by nas zaskoczyć konkurencja. Co do działania Buzz Luncher pomimo swoich możliwości nie jest ociężały. Wiadomo, że jeśli będziemy używać kilku ekranów na których upakowano niezliczoną liczbę widgetów konsumpcja RAM będzie wysoko. Przy mojej konfiguracji zawierającej dwa różne ekrany Buzz pobiera około 60MB RAM przy czym telefon działa stabilnie.

Podsumowując Buzz Launcher oferuje to czego brakowało mi w innych aplikacjach tego typu. W przyjemny sposób dzięki społeczności mogę szybko zmienić wygląd swojego androida. Rosnąca baza tematów sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie zupełnie za darmo. Dodatkowo jakość oferowanych schematów moim zdaniem jest lepsza niż płatne motywy do popularnych Launcherów.

More Stories
Pop!_OS 20.04-20.10 default wallpaper
Pop!_OS 20.10 Groovy Gorilla – Co nowego?