0

Wydawać by się mogło, że najmocniejsze i za razem te najdroższe smartfony oraz tablety z portfolio producentów przed oficjalnym wejściem do sprzedaży powinny być niesamowicie dokładnie sprawdzane. Nie tylko po kątem jakichkolwiek niedociągnięć, ale także pod względem różnego rodzaju błędów w systemie lub awarii podzespołów które wymagałyby poprawek. Oczywiście producenci testują swoje urządzenia wielokrotnie przed tym za nim trafią na sklepowe półki, jednak co jakiś czas zdarzy się jakaś niechciana wpadka, którą zwolennicy produktów konkurencji z ochotą wypominają bez końca. Jeśli pomyślę chwilę nad tego typu gafami wśród producentów urządzeń mobilnych, na myśl przychodzi mi Sony. Japończycy zaliczyli gafę z modelem Xperia S oraz tabletem Xperia Tablet S, który wycofano nawet na pewien czas ze sprzedaży. Były to swego czasu urządzenia flagowe z serii Xperia i taka wpadka nie powinna mieć miejsca, jednak nie będę się tutaj o tym dokładnie rozpisywał, gdyż osobiście do produktów Japończyków nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń :P. Na nasze szczęście producenci zawsze starają się, aby w takim wypadku użytkownik nie musiał ponosić jakichkolwiek opłat w związku z naprawą lub wymianą sprzętu.

Tym razem wpadkę zaliczył koreański Samsung w swoim topowym modelu Galaxy S IV. Dokładnie chodzi o zastosowaną baterię o pojemności 2600mAh, która to u wielu użytkowników zwiększyła swoje fizyczne rozmiary. Niestety nie poszło to w parze z wydłużeniem czasu pracy urządzenia. Stało się wręcz odwrotnie, ogniwo rozładowuje się znacznie szybciej.

 

samsung-galaxy-s4-akku-aufgeblaeht-3

Koreańczycy są już świadomi problemu i informują, że akumulator zostanie wymieniony bez ponoszenia opłat przez użytkowników. Wystarczy odwiedzić najbliższe centrum serwisowe Samsunga, a sprawa zostanie szybko rozwiązana. Więc jeżeli zauważyliście, że wasza bateria w S-czwórce ”spuchła” to nie traćcie czasu i bierzcie sprawy we własne ręce.

Ile urządzeń posiada wadliwe ogniwa?

Nie ma się co łudzić, tej informacji przedstawiciele Samsunga najprawdopodobniej nie ujawnią. Po mimo tego sądzę, że zwolennicy innych producentów już zacierają ręce, a argument o opuchniętej baterii szybko nie zejdzie im z ust.

Źródło: www.sammobile.com, zdjęcie pochodzi z www.phonearena.com

Aviate Beta – czyli launcher z odpowiedniej strony

Wcześniejszy wpis

Asus MeMo Pad FHD 10 LTE

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android