Square Cash wyśle twoje pieniądze mailem.

W maju pojawiła się pogłoska, że firma Square Inc., zarządzana przez Jack’a Dorsey’a, stworzyła Square Cash. Serwis mający służyć do przesyłania pieniędzy przez e-mail. Wszystko zupełnie za darmo. Dziś usługa została udostępniona szerokiej publiczności, niestety póki co tylko w US.

Zgodnie z zapowiedziami dzięki serwisowi można przesłać pieniądze dowolnie wybranej osobie. Wystarczy mieć jej adres mailowy i wprowadzić do usługi dane swojej karty Visa lub Master Card, wprowadzić w pole DW/UDW cash@square.com a w temat kwotę ( w dolarach). Informacje o karcie będą potrzebne tylko raz więc cała procedura przy kolejnych przekazach skróci się do wybrania adresu i kwoty. Ograniczenie dotyczy jedynie wysokości tygodniowe sumy przekazów. Nie można przesłać tą drogą więcej niż $2.500, obojętnie czy jednorazowo czy w kilku mailach.

Usługa nie jest też przeznaczona do zakupów online. Nie można za jej pomocą płacić w sklepach internetowych czy opłacać rachunków. Służy tylko i wyłącznie do przekazu gotówki między osobami prywatnymi.

I tu pojawiają się jak zwykle moje wątpliwości. Przy włamaniu na konto mail, ktoś nam może wyczyścić kartę. Tak po prostu. Wysyłając pieniądze na swoje fikcyjne konto mail. Wystarczy przerzut kasy na skrytkę w Szwajcarii oraz mail założony na jednym z tych serwisów, które nie wymagają logowania ani żadnych danych. Myślę, że dla sprawnego crackera taki manewr jest niczym bułka z salcesonem. Najbardziej mnie rozśmieszył pomysł o informowaniu usera o przelweach przez, uwaga, email. Już lepiej wygląda informacja za pomocą SMS ale to z kolei zmusza nas do podania prywatnego numeru w ustawieniach maila czyli złodziej będzie miał do niego dostęp zanim coś zrobi i będzie mógł numer podmienić. Doprawdy nie wiem jak sobie to panowie ze Square Inc. wyobrażają pod kątem bezpieczeństwa ale ja osobiście, oraz moja tłusta i odpasiona paranoja, nie widzimy tego w zbyt jasnych barwach.

Źródło: allthingsdigital.com

More Stories
Rotate – gra mojej własnej produkcji