Mobilny mol książkowy #15

Nadal kontynuujemy cykl związany z recenzjami książek luźno powiązanych z mobilnymi technologiami. Do tej pory z reguły przedstawialiśmy Wam przede wszystkim pozycje związane z tworzeniem aplikacji i gier na system sygnowany Androidem czy iOS. Dziś na ruszt bierzemy książkę zgoła odmienną, tak właściwie jest to komiks, który w jakiś sposób przedstawia najważniejsze elementy życia założyciela Apple, a przy tym jego inspiracje.

Do tej pory osobiście nie miałem możliwości recenzowania komiksu, lecz kiedyś musi być ten pierwszy raz. Przede wszystkim recenzowałem do tej pory w ramach Mobilnego mola książkowego książki typowo związane z programowaniem na system sygnowany zielonym robocikiem i iOS. Teraz przyszła kolej na komiks, który na swój sposób jest specyficzny i dosyć wybiórczo podchodzi do biografii Steve’a Jobsa. Zawiera chyba najbardziej przełomowe elementy z życia twórcy Apple, ale podane w dosyć niesztampowy sposób i ukazujący całość także w kontekście jego życia duchowego i postrzegania, niektórych elementów życia codziennego.  Komiks nie należy do opasłych tomiszczy i zamyka się w sumie w 80 stronach, co jak na kwotę niecałych 30 zł nie jest najlepszym stosunkiem ceny do objętości.  Komiks  został stworzony charakterystyczną kreską i właściwie większość jest czarno biała z drobnymi elementami kolorowymi. Całość jest ciekawie wykonana na kredowym papierze, przez co mimo, iż komiks nie należy do grubych pozycji jest ciekawy i warty zainteresowania.

Reasumując na 80 stronach komiksu Zen Steve’a Jobsa przedstawiono najważniejsze momenty z życia samego Steve’a Jobsa, co prawda podchodząc do całości bardzo wybiórczo, lecz osoby wcześniej nie znające zbyt dobrze założyciela Apple, teraz mogą zdecydowanie lepiej go poznać. Z drugiej jednak strony Ci z Was, którzy interesują się na co dzień mobilnymi technologiami nie szczególnie będą zaskoczeniu nowinkami z życia twórcy Apple. Szczególnie, że w ostatnim czasie miała miejsce premiera filmu o założycielu Apple’a przez co tym bardziej więcej ludzi zna historę tego geniusza i jego dzieła. Drugą grupą docelową mogą być istni fani tej postaci, którzy chłoną każde jego krok czy miejsce. Komiksy nie należą do najtańszych rozwiązań i nie inaczej jest w przypadku Zena Steve’a Jobsa, bo za książkę 80 stronicową przyjdzie nam zapłacić w sumie niemal 30 zł, co jak sami widzicie nie jest najtańszym rozwiązaniem.

468x60_banerasus1

More Stories
Aktualizacja Google Maps