1

20131012-091644.jpg

O okularach Google Glass już pisaliśmy na łamach portalu. Jakie niosły ze sobą udogodnienia wiemy doskonale jednak jest coś, w czym nie były najlepsze. Wygląd. Nie to, że produkt Google źle się prezentuje – wyglądają całkiem elegancko i futurystycznie. Niestety każdy będzie wiedział, że ich używamy bo są dość charakterystyczne.

Jeśli ktoś z Was pomyślał teraz o utrudnionych zastosowaniach szpiegowskich to wierzcie mi, takiego topornego badziewia nie używają, nie używali i używać nigdy nie bedą. To co my dostajemy jako nowinka technologiczna, w odpowiednich służbach już dawno wyszło z użycia albo do niego w ogóle nie weszło i stosowano inne, lepsze rozwiązania. Ale do rzeczy. Co jeśli detektyw Rutkowski zechce wykorzystać tego typu technologię a nie chce (tym razem) by wszyscy od razu wiedzieli, że nas nie słucha tylko właśnie sprawdza obecność naszej szlachetnej fizys w bazie Interpolu?
Kupi ION Glasses.

Z wygladu są to standardowe okulary przeciwsłoneczne. Można je nabyć w wybranym kolorze i używać zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Ale cały myk polega na umieszczeniu w nich małego ekraniku LED, przekaźnika Bluetooth i miniaturowego kontrolera. Na ekranie można odczytać powiadomienia, wiadomości, kontrolować muzykę, prezentacje i właściwie wszystko co da się obsłużyć dzięki Bluetooth.

Twórcą i pomysłodawcą jest niejaki Santiago Ambit, który upakował podzespoły w zwyczajne okulary i zbiera fundusze na Indiegogo. Z potrzebnych $150.000 zdołał zgromadzić póki co $22.000. Swoją parę otrzymasz już za $89, co w przeliczeniu daje jakieś 300zł. Nie tak dużo w porównaniu do Google Glass. A użyteczność zbliżona choć mi osobiście nieco brakuje miniaturowej kamerki. Niby nie mam zapędów szpiegowskich ani ciągot do podglądactwa jednak w niektórych sytuacjach szybkie nagranie zajścia bez wydobywania smartfonu z kieszeni, może się okazać przydatne.

Czy zamówię? Nie. Poczekam aż zaczną robić takie same tylko korekcyjne. 😉

20131012-091659.jpg
Źródło: techcrunch.com

Asus MeMO Pad FHD 10

Wcześniejszy wpis

Windows 8.1 już w przyszłym tygodniu.

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne