Aplikacje tygodnia

Jak widać za oknami jesień zagościła już u nas na dobre i w przeciągu kilku następnych miesięcy możemy spodziewać się pogody raczej niezbyt sprzyjającej różnego rodzaju aktywnością fizycznym. Dlatego w tym tygodniu przygotowałem kilka aplikacji, które pomogą nam pomimo złej pogody zadbać o siebie i trochę się poruszać. Dla rozluźnienia po ciężkich treningach w deszczu i wietrze przygotowałem także kilka gier. Na pierwszy rzut oka wydają się dosyć zabawne, a zwłaszcza tytuł – QWOP. To mimo wszystko nie pozwolą nam zapomnieć, że kolejnego dnia czeka nas kolejny trening, gdyż w grach które umieściłem przyjdzie nam …biegać :P.

W dzisiejszym przeglądzie gier i aplikacji wracamy również do wcześniejszej nazwy cyklu czyli ”Aplikacje Tygodnia” i w takiej formie możecie się go spodziewać w kolejnych tygodniach.

Zapraszam do zapoznania się z aplikacjami i grami 🙂

Aplikacje:

 Runtastic Six Pack Abs Workout

RUNTASTIC APP

Aplikacje z pod znaku Runtastic zapewne znane są wielu z Was. W Apple AppStore i Google Play można znaleźć kilka wersji opisywanego programu, niektóre z nich służą do śledzenia naszych treningów na rowerze, biegania, nordic walking’u czy nawet robienia pompek lub brzuszków. Teraz przyszedł czas na tak zwany kaloryfer, czyli ładnie umięśniony brzuch. Aplikacja Runtastic Six Pack Abs Workout pomoże nam zostać posiadaczami takiego sześciopaku(nie, nie chodzi tutaj o wygranie zgrzewki piwa) poprzez monitorowanie naszych aktywności fizycznych. W programie znajdziemy ponad 50 filmików przedstawiających poszczególne ćwiczenia na mięśnie brzucha w wysokiej rozdzielczości. Ponadto mamy do dyspozycji rozpisany plan treningowy. Wszystko to przygotowane przez profesjonalnych trenerów w ładnej oprawie graficznej. Co ciekawe aplikacja dostępna jest za darmo.

nexusae0_Runtastic2_thumb

unnamed (1)

unnamed

nexusae0_Runtastic11_thumb

AppStore – Za darmo, Google Play – Za darmo,

 

Instant Heart Rate

ChomikImage

Pulsometr w telefonie? Wydawać by się mogło to niemożliwe, a jednak przeglądając sklep Google Play wpadłem na aplikację, która idealnie pasuje do dzisiejszego przeglądu gier i aplikacji. Jest to Instant Heart Rate, czyli tak jak wcześniej napisałem pulsometr. Jak takie coś działa bez dodatkowych czujników?

Po uruchomieniu programu, zapali się lampa błyskowa w telefonie. Należy wtedy przyłożyć palec do aparatu i odczekać kilka sekund. Po tym czasie telefon będzie monitorował nasz puls do momentu kiedy zdejmiemy palec z obiektywu. Niestety nie powiem na ile taki pomiar pulsu jest dokładny, lecz sądzę, że aplikacja może przydać się do chociażby mierzenia tętna spoczynkowego lub zastąpi nam profesjonalny pulsometr gdy zapomnimy zabrać go ze sobą na trening.

Instant-Heart-Rate

fitness_app_instant_heart_rate_by_azumio_1

Monitor-y-Redes

Windows Phone Store – 6,99 zł, Google Play – Za darmo,

 

You Are Your Own Gym

nIUZU

Jeżeli jesteśmy przy aplikacjach fitness nie może zabraknąć programu wyposażonego w dużą bazę ćwiczeń i to nie tylko tych na nasz brzuch. Taką aplikacją jest You Are Your Own Gym, która bazuje na książce o tym samym tytule. Znajdziemy tutaj 10-tygodniowy trening w różnych stopniach zaawansowania oraz możliwość stworzenia własnych sesji treningowych. Podczas planowania treningu będziemy mieli do wyboru czy ma to być trening interwałowy, ilość powtórzeń oraz serii i czas ich trwania. Ważną rzeczą jest to, iż do ćwiczeń pokazanych w aplikacji nie będziemy potrzebowali jakichkolwiek profesjonalnych urządzeń ani sprzętu. Wystarczy nam to co każdy z nam ma we własnym domu.

you-are-your-own-gym-187-1-s-307x512

unnamed (1)

unnamed

AppStore – ,$2,99, Google Play – 9,69 zł,

 

Gry:

QWOP

qwop

Nazwa może Was zmylić, ponieważ w żadnym stopniu nie zdradza tego z jaką grą będziemy mieli do czynienia. Powstała od liter na przyciskach  klawiatury, których używa się w komputerowej wersji gry. Jeżeli już znacie historię nazwy tytułu, to wyjaśnię przebieg rozgrywki. Naszym zadaniem jest przebiegnięcie 100 m w jak najkrótszym czasie. Jednak bieganie nie polega tak jak w wielu pecetowych grach na klikaniu w jak najszybszym tempie dwóch klawiszy. QWOP został nieco urozmaicony, ponieważ musimy kierować oddzielnie obiema nogami biegacza. Służą do tego dwa wyświetlane okręgi na których widać poszczególne etapy ruchu naszych kończyc. W takim wypadku przebiegniecie 100 m w świetnym czasie i w stylu profesjonalnego sportowca graniczy z cudem. Zazwyczaj nasze biegi, jeżeli tak to będzie można w ogóle nazwać będą wyglądać jakby nasz lekkoatleta był częściowo sparaliżowany. Muszę się pochwalić, że raz udało mi się ukończyć wynik z czasem ponad 2,5 minuty, jednak bardziej przypominało to balet w wykonaniu wrestlera niż profesjonalny bieg.

Screenshot_2013-07-04-10-54-15_large_verge_medium_landscape

qwop3

pobrane

Jeżeli tak jak mi udałoby się Wam ukończyć bieg na 100 m to to jeszcze nie koniec, ponieważ autorzy przygotowali coś jeszcze. Są to kolejne dyscypliny w których będziecie mogli wziąć udział, a dokładnie jest to skok w dal oraz chodziarstwo na dystansie 50 km :). W skoku w dal udało mi się osiągnąć piękny wynik wynoszący 0,32 m, lecz chodziarstwa wolałem się nie podejmować. Może Wam się uda.

AppStore – $0,89, Google Play – 3,13 zł,

 

Run in Crowd

Run-In-Crowd-3ui

QWOP okazał się za trudny? Run in Crowd co prawda nie jest jego prostszą wersją, ale może okazać się równie fajną grą ze względu na swój tryb multiplayer, dzięki któremu będziemy mogli ścigać się ze znajomymi. W grze reprezentuje nas dziwny stworek o kanciastej głowie i bardzo krótkich nogach na których o dziwo potrafi naprawdę szybko biegać. Naszym zadaniem jest skakanie i omijanie napotkanych przeszkód. Jeżeli na początku wyścigu jest to banalnie proste o tyle po około 800 metrach poziom trudności jest widocznie wyższy. Stworek biegnie coraz to szybciej, a ilość przeszkód rośnie.

1365156187_run1

unnamed (2)

Run-In-Crowd-gameplay

Ggra jest darmowa w sklepie Google Play jednak jeżeli chcemy przebrać naszego bohatera, aby odróżniał się od pozostałych przyjdzie nam już zapłacić.

AppStore – $0,99Google Play – Za darmo,

 

Headless

pobrane

Tak jak obiecywałem, dzisiejsze gry miały być o bieganiu, tak do końca dotrzymam obietnicy. Ostatni tytuł przeznaczony będzie dla ludzi o silnych nerwach :P. Headless wyróżnia się z całej trójki swoją absurdalnością, ponieważ przyjdzie nam biegać kurczakiem, który… stracił głowę. Nie wiem komu dokładnie przyszedł taki pomysł do głowy, ale mimo wszystko gra się ciekawie. Tak jak wcześniej opisywane tytuły tak i ta jest z kategorii zręcznościowych, jednak bliżej jej do Run in Crowd. Mamy takie samo zadanie – przebiec jak najdalej omijając przeszkody, z tym wyjątkiem, że tutaj walczymy o życie biednego kurczaka zbierając po drodze torebki z krwią. To w połączeniu z rysunkową grafiką i wpadającą w ucho melodią sprawdza się wyśmienicie.

unnamed (1)

unnamed

2013-10-10_220044-630x354

Google Play – 3,76 zł,

 

Aktualizacje:

Twitter – Poprawiono śledzenie tweetów, dodano ciemny motyw / Windows Phone,

Angry Birds – Aktualizacji doczekały się wersje – podstawowa, Space oraz Star Wars / Windows Phone,

Rayman Jungle Run – Dodano 20 nowych poziomów / Windows Phone,

Spotify – Poprawiono m.in. błędy / Google Play

P.S.: Już chyba wiem skąd wziął się pomysł o kurczaku bez głowy. W latach 40 ubiegłego wieku rzekomo takie zwierzę na prawdę istniało i żyło tak przez 18 miesięcy. Mowa tutaj o kogucie o imieniu Mike. ==> Wikipedia.

More Stories
redmi
Redmi X nowym flagowcem od Xiaomi?