NEOGEO X GOLD wskrzeszenie

Słyszeliście o konsoli NEOGEO X? Ja też nie. Ale w tematach konsolowych nie jestem najbardziej obeznanym człowiekiem na planecie. Jednak tych, którzy są zainteresowani, może zaciekawić poniższy news.

Otóż, dwa dni temu, SNK Playmore USA Corp ogłosiło zgon konsoli. Jednak dziś firma Tommo Inc., produkująca urządzenie, zdementowała tą informację. Swoje stanowisko podparła umowami, jakie mają z SNK, a które obowiązują do 2016 roku. W ich skład wchodzi między innymi pełny serwis naprawczy i dystrybucja, co jasno daje do zrozumienia, że nie może być mowy o braku wsparcia i sprzedaży. Sytuacja jest więc nieco zagmatwana i nie wiadomo kto się pomylił albo czemu ewentualnie cały szum medialny ma służyć. Można się jedynie domyślać, że zawsze jest to jakaś reklama. Dość skuteczna, co widać po moim przykładzie. Wcześniej nie miałem pojęcia, że taka mobilna konsola do gier w ogóle istnieje.

CEO firmy Tommo Inc., Jonathan Wan, zapewnił w oficjalnym oświadczeniu: „Będziemy kontynuować sprzedaż produktów NEOGEO X, włączając NEOGEO GOLD System, Arcade Stick, MEGA PACK Volume 1 i Classic Volumes 1-5. Umowa licencyjna, zezwalająca firmie Tommo Inc. na sprzedaż i dystrybucję tych produktów, pozostaje w mocy.”

Dla niezaznajomionych z tematem, konsola NEOGEO X GOLD wyposażona jest w ekran LCD 4,3″, slot na karty z grami, stację dokującą, joistick, wyjście telewizyjne HDMI i AV, głośniki stereo, wejście słuchawkowe i zestaw gier:
3 Count Bout
League Bowling
Art of Fighting
Magician Lord
Alpha Mission 2
Metal Slug
Baseball Stars 2
Mutation Nation
Cyber Lip
Nam 1975
Fatal Fury
Puzzled
Fatal Fury Special
Real Bout – Fatal Fury Special
The King of Fighters ’95
Samurai Shodown II
King of the Monsters
Super Sidekicks
Last Resort
World Heroes Perfect

More Stories
Zmobilizowane nowinki 31.01.2015