2

HTC w swoim portfolio ma na chwilę obecną tylko dwa smartphone’y działające pod kontrolą systemu Microsoftu, czyli Windows Phone’a. Są to modele 8X i 8S. Oba zostały zaprezentowane już ponad rok temu. W świecie mobilnych technologii jest to na prawdę spory okres czasu. Jednak możliwe jest, że już niedługo zobaczymy nowy smartphone od tajwańskiego producenta z okienkowym systemem na pokładzie. Tak jak informuje redakcja Bloomberg, Microsoft prowadzi od pewnego czasu rozmowy z HTC których wynikiem może być słuchawka działająca pod kontrolą zarówno Androida jak i Windows Phone’a lub z możliwością wybrania przez użytkownika który to system miałby być preinstalowany na urządzeniu.

Jak dla mnie to bardzo ciekawa opcja, nie miałem okazji przez dłuższy czas zapoznać się z mobilnym systemem Microsoftu, słyszałem jedynie wiele pochlebnych i tych kilka nie zbyt zachęcających do systemu opinii, jeżeli mógłbym w dowolnym momencie zmienić system, mogłoby to skłonić mnie nawet do przesiadki na produkt giganta z Redmond . Nowy smartphone HTC miałby być oparty na tych modelach z portfolio tajwańskiego producenta, które obecnie działają lub w najbliższej przyszłości działać będą pod kontrolą Androida.

Jak powszechnie wiadomo tajwańskiemu producentowi smartphone’ów nie wiedzie się ostatnio najlepiej, w trzecim kwartale zanotował około 101 milionów dolarów straty operacyjnej co potwierdza słabą kondycję finansową firmy. W takiej sytuacji inwestowanie w urządzenia wyposażone w Windows Phone, który co prawda radzi sobie coraz lepiej, lecz w porównaniu z systemem Google lub Apple wciąż zostaje daleko z tyłu może być dosyć ryzykowne. Microsoft zapewne przewidział wahania Tajwańczyków i ponoć zgodził się na zmniejszenie opłaty licencyjnej.

Jak na razie nie wiadomo nic na temat rozmów Microsoftu z innymi producentami, którzy mogliby również produkować smartphone’y z Windows Phone’m. Aktualnie 90% urządzeń wyposażonych w system Windows Phone pochodzi od Nokii. Czy już niedługo przyjdzie nam zobaczyć HTC One nie z Androidem, lecz z kafelkami Microsoftu, jak myślicie?

Źródło: www.wpcentral.com

Acer Iconia A1-810

Wcześniejszy wpis

Smartwatch od Google wraz z Androidem 4.4 – już w tym miesiącu?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone