0

Jak wiadomo płatności zbliżeniowe są coraz popularniejsze oszczędzając nasz czas. Google Wallet również pozwala na płacenie naszych rachunków, bądź zakupów na kilku smartfonach. Nie jest ich może dużo, ale gigant z Mountain View wprowadza kolejne możliwości, które będzie można wykorzystać już od Androida w wersji 2.3 wzwyż (tylko Stany Zjednoczone).

Gdy tylko nie posiadamy odpowiedniego urządzenia z funkcjonalnością NFC (która jest coraz powszechniejsza i można znaleźć ją w coraz większej ilości smartfonów, nawet niskiej półki) do płacenia za dobra i usługi, otrzymamy możliwość przesyłania pieniędzy za pomocą konta Gmail. Małe kwoty pieniędzy można przesyłać z kart debetowych (płatniczych) i kredytowych.

Drugą nowością stała się możliwość skanowania kuponów i kart rabatowych (zmniejszających kwotę za zakup, bądź wprowadzających dodatkowe korzyści), które wykorzystać można w centrach handlowych i większych sklepach. Ulepszenia o których piszę znajdą się we wszystkich urządzeniach, które tylko współpracują z aplikacją Portfela Google co na pewno powinno ucieszyć wszystkich przebywających w obrębie USA.

Dlaczego piszę o tym, skoro MY mieszkamy w Europie? Gdyż z czasem powinno to również trafić w NASZE granice. Kiedy to nastąpi niestety nie wie nikt, ale mam nadzieję, że stanie się to szybko, gdyż zapewne każdy będzie chciał cieszyć się z nowych funkcjonalności.

Źródło: androidcentral.com

Dell i nowe tablety z Windows 8.1

Wcześniejszy wpis

BBM dla Androida – nowa beta

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać