0

Kiedyś już wspominałem o wersji Blackberry Messenger dla Androida ale przypomnę cóż to takiego. Mówiąc wprost, jest to komunikator dla użytkowników terminala z jeżynką na pokładzie. Ponieważ jednak wielu posiadaczy BB ma znajomych z urządzeniami działającymi na androidzie, firma z Kanady wpadła na pomysł, by przeportować komunikator na inne platformy. Czy słusznie? Nie wiem. Jedną z rzeczy jaka mnie nieustannie wkurza to mnogość komunikatorów, z których większość nie jest kompatybilna z niczym innym poza sobą. Zmusza nas to do instalowania różnych aplikacji by ze wszystkimi mieć kontakt.

Są oczywiście kombajny multikomunikatorowe ale z nimi problem jest taki, że wiele rzeczy w nich nie działa jak powinno albo wcale i w dalszym ciągu zmuszani jesteśmy do zakładania wszędzie kont, zapamiętywania do nich różnych haseł, itd., itp. Czekam na speca, który to kiedyś jakoś ogarnie i umożliwi kontakt ze wszystkimi, bez względu na platformę – przy użyciu jednego konta.

Wróćmy jednak do meritum. BB, po wielu przebojach i wybojach, wypuściło do beta-testów port swojego Messenger’a ale okazało się, że trochę mu jeszcze brakuje. Na przykład wyskakujących powiadomień. I zgodnie z informacją, nowa beta pozwala włączyć je w ustawieniach, co się oczywiście bardzo chwali. Testerzy otrzymali również instrukcje dla nowych udogodnień zatem można śmiało powiedzieć, że prace trwają i być może już niedługo Blackberry Messenger w wersji androidowej, ujrzy światło dzienne.

Zaktualizowany Portfel Google z nowymi funkcjami (USA)

Wcześniejszy wpis

Surface 2 przedsprzedażowym hitem?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android