0

Telefon powinien przede wszystkim odpowiadać twoim realnym potrzebom. Podążanie za panującymi trendami nie zawsze przynosi pozytywne rezultaty. Ktoś, kto pracuje w biegu niekoniecznie zaprzyjaźni się delikatnym ekranem dotykowym. Nie każdy też korzysta z internetu czy aplikacji biurowych. Nie warto także płacić dużych sum za telefon, ponieważ szybko traci on na wartości. Rynek jest stale zalewany nowoczesnymi technologiami i coś, co dziś jest odkryciem roku, za 6 miesięcy przejdzie do historii; pojawią się nowsze wersje, starsze nie będą zbyt wiele warte. Zatem zanim kupisz upragniony model porównaj telefony komórkowe na Nokaucie. Świadomość panujących cen i trendów uchroni cię przed nadmiernymi wydatkami.

Najważniejsze elementy:

WYŚWIETLACZ – w dużej mierze świadczy o funkcjonalności telefonu. Jasny i przejrzysty ułatwia obsługę. W przypadku ekranów dotykowych warto wybrać model z wyższej półki, ponieważ zostały nieco lepiej zaprojektowane i lepiej reagują na dotyk. Kupując telefon z dotykowym wyświetlaczem koniecznie go przetestuj, zwłaszcza, jeśli to twój pierwszy egzemplarz z tego typu ekranem. Nie każdy jest zadowolony z takiego rozwiązania, niekiedy siła przyzwyczajenia do tradycyjnego modelu jest większa, niż można by przypuszczać. Ponad to zdarza się, że wyświetlacze słabo reagują na dotyk, co może być bardzo irytujące.

KLAWIATURA – mała czy duża, dotykowa, tradycyjna czy QWERTY. Ostatnia przypomina klawiaturę komputera i została stworzona z myślą o osobach, które piszą dużo wiadomości tekstowych. Rozmiar należy dobrać do wielkości palców. Osoby o dużych dłoniach i palcach nie pokochają małej klawiatury.

BATERIA – im dłużej trzyma, tym lepiej. W standardowych modelach telefonów bateria potrafi zasilać telefon nawet 2-3 dni, w przypadku smartfonów jest to raczej niemożliwe. Kupując smartfon musisz mieć świadomość konieczności niemal codziennego ładowania baterii.

APARAT, KAMERA – nowoczesne telefony posiadają wysokiej jakości aparaty i kamery. W niektórych modelach możesz wykonać nawet autoportret bądź formatowanie konkretnych zdjęć. Zawsze zwróć uwagę, czy aparat posiada lampę, tak abyś mógł robić zdjęcia także w niekorzystnych warunkach zewnętrznych.

INTERNET, GPS – obie te funkcje są bardzo użyteczne, zatem warto o nie zadbać, zwłaszcza jeżeli masz zwyczaj korzystania z nich. W przypadku internetu musisz pamiętać, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

OBUDOWA – znacząco wpływa na estetykę urządzenia. Istotną kwestią jest trwałość tworzywa, z jakiego została wykonana. Osobom nieuważnym, których telefon wielokrotnie lądował na chodniku, nie poleca się delikatnych smartfonów. Telefony z plastikową obudową uszkadzają się w ekspresowym tempie. Bardzo wytrzymałe są natomiast obudowy z aluminium, szkła bądź włókna węglowego.

Zawsze należy przyjrzeć się jakości wykonania telefonu. Pomocne także bywają opinie innych osób, które wypróbowały już dany model telefonu i mogą opowiedzieć jak on działa w praktyce.

Xperia Z1 Mini – w dokumentach promocyjnych

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy S4 mini

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android