Pierwszy smartfon z elastycznym ekranem już wkrótce od Samsunga

Samsung, największy dostawca urządzeń z Androidem na rynku, chce zapewnić sobie również tytuł najbardziej innowacyjnej firmy. Producent ten właśnie przedstawił plany wydania smartfona z elastycznym ekranem, które chce zrealizować już w przyszłym miesiącu.

Elastyczne ekrany nie są niczym nowym, zobaczyć je można w niektórych telewizorach. Zmniejszenie ich do rozmiarów smartfona budzi pewne zainteresowanie, dzięki ogromowi możliwości jakie można dzięki nim uzyskać.

Samsung już od dawna robi kolejne kroki w tej technologii, pierwsze prototypy ukazał w styczniu zeszłego roku. Nowe ekrany miały wejść na rynek w kwietniu, jednak ich premierę przesunięto na październik.

Nie wiadomo czy elastyczne wyświetlacze trafią do modelu Galaxy Note 3 jako inny wariant telefonu (takie są plotki) ale na pewno koreański producent chce, żeby jego technologia była dostępna na całym świecie. W przyszłym miesiącu na Samsunga oczy skieruje wielu producentów mobilnych urządzeń, którzy zainteresowani są możliwościami sprzętu z tą technologią.

More Stories
HTC One w nowej wersji kolorystycznej