Wyciek zdjęć Androida 4.4 KitKat – sporo zmian w wyglądzie

Poniedziałek również może nas zaskoczyć –  9to5Google opublikowało zdjęcia, które prawdopodobnie ukazują nam zupełnie nowe szaty kolejnej odsłony systemu Android. Ostatnio wspominaliśmy o innym kolorze ikon na pasku powiadomień, tym razem zarówno informacji, jak i kolorów jest znacznie więcej.

Na pulpicie zbyt dużych zmian nie ma – dostrzegamy jedynie nieco zmodyfikowane ikony systemowych aplikacji. Całkowicie przeprojektowany został natomiast dialer (aplikacja obsługująca funkcję telefonu w urządzeniu) oraz ekran wiadomości SMS. Inne zmiany obejmują np. pasek powiadomień – poza jasnymi ikonami, Google wprowadziło zmianę koloru tego paska, w zależności od aplikacji (efekt ten jest od dawna w ROMach serii ParanoidAndroid).

Screen-Shot-2013-09-22-at-1.35.24-PM1-540x356

Nie jesteśmy w stanie potwierdzić prawdziwości tych zdjęć, w tej kwestii społeczność Androida jest podzielona. Osobiście uważam, że prawdopodobnie zdjęcia przedstawiają prawdziwy przyszły interfejs KitKata – w końcu obecny interfejs już się opatrzył, a Apple jako pierwsze zmienia trendy na bardziej cukierkowy wygląd, co widać w systemie iOS 7, zaprezentowanym wraz z nowym iPhone 5S.

Źródło: androidcommunity.com

More Stories
Poznaliśmy polskie ceny Xiaomi Redmi Note 9T