Android 5.0 – jak mógłby wyglądać

Wielkie porządki w interfejsie systemu Google rozpoczęły się już od edycji 4.0. To w niej po raz pierwszy ujrzeliśmy piękne UI na smartfonach i tabletach. Czarne okna oraz menu z nowymi animacjami sprawiały ogromne wrażenie. Zaraz potem dołączyły aplikacje i usługi Google, których nie mieliśmy umieszczonych na głównej liście, a jako programy trzecie. To wszystko powodowało, że system Android nabrał zupełnie nowego wizerunku o większej funkcjonalności i estetyce. Komponowało to się w jedną i spójną całość.

Teraz jednak wraz z pojawieniem się usługi Google Now, wszystko się zmieniło. Pojawiła się nowa, lepsza wizja konstruowania UI Zielonego Robocika. Teraz nastała moda na karty, śliczne białe menu z funkcjonalnymi bocznymi panelami, które jeszcze bardziej zwiększyły szybkość poruszania się po aplikacjach. Ale co z systemem? Aplikacje trzecie obecnie zmieniły się o 180 stopni przekształcając koncepcję czarnych barw w białe. Te systemowe jednak nadal pozostały czarne burząc estetykę systemu. Wchodząc w Ustawienia, Galerię, czy Dialer wciąż znajdujemy tam przestarzałą czerń, która nie zmieniła się pomimo już kilku aktualizacji (4.1 – 4.3). Co teraz z tym zrobić? Zmienić również system, by ten także ponownie się podobał. Najlepszym pomysłem na ujednolicenie wszystkiego do kupy jest krótki pokaz koncepcyjnego interfejsu zmienionego, aby pasował do obecnych przyzwyczajeń Google w kontekście Android Now, które mnie osobiście bardzo się podoba.
Należy pamiętać, że jest to tylko koncepcja, która mogłaby pojawić się, ale jak wiadomo takie pomysły praktycznie się nie spełniają. Mam jednak nadzieję, że programiści Androida zauważą wizję tego autora oraz dostrzegą iż należy zwrócić również uwagę na sam system.

Źródło: androidandme.com

More Stories
microsoft
Microsoft Surface Hub 2S – rewolucja prezentacji?