0

Przez ostatnie kilka tygodni NVIDIA dawała nam różne znaki sugerujące, że firma ta pracuje nad zasileniem szeregu androidowych tabletów własnym urządzeniem. Wczoraj  jeden z największych producentów podzespołów do komputerów i smartfonów ogłosił Tegrę Note.

Nvidia poinformowała przede wszystkim o sposobie dystrybucji tabletu. Producent nie będzie sprzedawał go samodzielnie, zajmą się tym cieci sklepów z całego świata, podczas gdy hardware zostanie zaprojektowane przez Nvidię, a deweloperzy będą mogli modyfikować wygląd, oprogramowanie wedle uznania. Różne wariacje urządzenia pozwolą mu zachować optymalną wydajność przy jej dobrym stosunku do ceny.

Screen-Shot-2013-09-18-at-11.03.34-AM-540x352

Skoro mowa o podzespołach, wiemy, że sercem Tegry Note będzie chip Tegra 4. Z wcześniejszych przecieków wynika, że odgłosy z gier, filmów i innych multimediów będą płynęły z dwóch przednich głośników, których dźwięk Nvidia chwali jako “Niespotykanie szeroki przedział częstotliwości”. Kroić pomarańcze we Fruit Ninja będziemy mogli na siedmiocalowym ekranie o rozdzielczości 1280 x 800, a 16 GB pamięci można rozszerzyć o kartę microSD. Producent zachwyca się tylnym aparatem 5 MPx, którego możliwości znacząco poprawia Tegra 4.

Screen-Shot-2013-09-18-at-10.44.12-AM-540x319

Pomysł brzmi ciekawie – o wydajność nie powinniśmy się martwić, ale mimo przyzwoitej rozdzielczości ekranu, może on wypaść mizernie w porównaniu z nowym Nexusem 7. Drobną ciekawostką do umieszczenia na koniec jest  rysik, który mamy dostać w zestawie z tabletem.

Nvidia spodziewa się, że cena tabletu będzie wynosiła około 200$.

Źródło: pocketnow.com

GTA 5, iFruit.

Wcześniejszy wpis

Jolla ujawnia specyfikację pierwszego smartphone’a z Sailfish OS

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android