BlackBerry Z30 oficjalnie pokazany

BlackBerry kanadyjska przedsiębiorstwo istniejące wcześniej pod nazwą RIM(Research In Motion) znana i ceniona jest z produkcji wysokiej klasy smartphone’ów. Jednak w ciągu ostatnich miesięcy firmie nie idzie najlepiej. Podobnie jak Nokia kanadyjski producent przespał pewien okres i teraz musi gonić konkurencję – Apple, Google, Samsung wciąż pozostają poza zasięgiem Kanadyjczyków. Pracownicy BlackBerry są jednak pełni nadziei na powrót na szczyt i prezentują dzisiaj swój nowy flagowy model o nazwie BlackBeryy Z30.

1_blackberry_z30

3_blackberry_z30

W swojej najnowszej słuchawce Kanadyjczycy stawiają na ekran o przekątnej 5 cali i rozdzielczości HD wykonany w technologii Amoled. Smartphone napędzany jest za pomocą cztero-rdzeniowego procesora Qualcomm z serii Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1,7GHz z grafiką Adreno 320. Producent wyposażył model Z30 w 2 GB pamięci operacyjnej RAM, a na nasze dane przeznaczył 16 GB pamięci. Oczywiście jak na smartphone’a przystało urządzenie może pochwalić się modułami takimi jak GPS, NFC oraz Bluetooth, a także aparatem aparatem głównym o matrycy 8Mpx i możliwością nagrywania filmów w jakości FullHD. Z przodu natomiast znajduje się aparat o rozdzielczości 2Mpx, który umożliwi nam nagrywanie w rozdzielczości 720p. Akumulator ma pojemność 2880mAh i pozwolić ma nam na 25 godzin typowego używania smartphone’a.

BlackBerry Z30 działa pod kontrolą autorskiego systemu Kanadyjczyków czyli BlackBeryy OS w wersji 10.2.

Producent nie podał jak na razie ceny oraz daty wprowadzenia słuchawki na sklepowe półki. Jednak spodziewać możemy się, że już w przyszłym tygodniu mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli ją zakupić. Wcześniejszy model BlackBeryy Z10 nie namieszał na rynku, jak będzie z kolejnym urządzeniem Kanadyjczyków zobaczymy zapewne już niedługo.

Źródło: www.cnet.com