Microsoft testuje Surface Phone. Nokia Androida.

Zgodnie z doniesieniami z „The Verge” gdzie informacja wypłynęła w swój dziewiczy rejs, Microsoft pracuje nad własnym smartfonem, wpisującym się w linię Surface. Jednocześnie pojawiła się plotka, że Nokia pracuje nad słuchawką działającą na Androidzie. Plotka, o której już była wcześniej mowa i firma z Redmond nie zaprzeczyła, że ma świadomość rzekomo ukrywanych działań Nokii. Zgodnie z ich słowami, Finowie pracowali nad takim urządzeniem jeszcze zanim zawarli umowę o Windows Phone i nie było to elementem negocjacji.

Obie firmy jak widać mają plany zapasowe na sytuację, gdyby Window Phone z Lumią jednak nie chwycił i trzeba było ratować sytuację. O ile w ogóle można mówić o ratowaniu czegokolwiek poprzez zmianę designu na modłę Surface, który nie sprzedaje się jakoś rewelacyjnie. Lumia znalazła dla siebie niszę a WP zwolenników ale jak to bywało wcześniej, Microsoft jest mistrzem w zarzynaniu własnych pomysłów. Możliwe, że Ballmer na sam koniec wywinie jakiegoś pożegnalnego hołubca.

Zgodnie z plotkami, Surface Phone miałby się pojawić w przyszłym roku jednak, póki co, nic bardziej szczegółowego nie wiadomo. Ani pod względem możliwej specyfikacji, ani terminu.

Źródło: theverge.com

More Stories
Premiera Huawei Ascend D Quad przełożona po raz kolejny