0

Systemy mobilne takie jak Android czy iOS od pewnego czasu wyposażone są w aplikację zwaną asystentem użytkownika, która ma na celu ułatwić na obsługę urządzenia. Co jednak w przypadku Windows Phone? Trudno jest go obsłużyć, gdyż system nie posiada pre-instalowanego pomocnika. Nie sądzę, jednak Microsoft zamierza to zmienić i dodać aplikację podobną do Siri czy Google Now.

Nazwa aplikacji to Cortana. Zaczerpnięta została z imienia jednej z bohaterek gry Halo produkcji Microsoftu. O wirtualnym pomocniku usłyszeć mogliśmy już w czerwcu bieżącego roku, za sprawą zdjęć przedstawiających listę aplikacji w systemie Windows Phone 8.1. Widniała tam nazwa zCortana i była to wersja testowa asystenta.

images

Pomocnik w urządzeniach z systemem Windows Phone pozwalał będzie użytkownikom na podstawowe sterownie urządzeniem za pomocą komend głosowych. Oczywiście to nie wszystko co potrafiła będzie Cortana. Microsoft zadba o to, aby uczyła się ona indywidualnych preferencji każdego użytkownika i to ma być jej najważniejsza cecha.

Asystent dostępny ma być na platformie Windows Phone, Windows oraz na konsolach Xbox One.

Microsoft nie zapowiedział jeszcze daty premiery Windows Phone w wersji 8.1, jednak spodziewana jest ona na pierwszy kwartał 2014 roku. Miejmy nadzieję, że wraz z aktualizacją systemu, gigant z Redmond umieści w nim asystenta użytkownika. Konkurencja uczyniła to już dawno. Apple zintegrował swoje urządzenia z aplikacją Siri w 2011 roku, natomiast Google dodało aplikację Google Now w połowie 2012 roku, więc teraz czas na ruch Microsoftu.

Wy jak sądzicie da się obejść bez takiego pomocnika? 🙂

Źródło: www.thenextweb.com

Sieć czwartej generacji już w Orange

Wcześniejszy wpis

Rovio podgrzewa atmosferę przed premierą Angry Birds Star Wars 2

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone