0

Od pewnego czasu, gdy amerykański gigant z Mountain View „wziął” się za tworzenie tabletów wraz innym producentem sprzętu mobilnego rozpoczęła się nieformalna walka między Google oraz Amazonem właśnie na tle tabletów. Amazon swego czasu zasłynął z czytników e-booków, które sprzedawały się jak świeże bułeczki, nieco później pojawiły się pierwsze tablety z serii Kindle Fire (które w Stanach Zjednoczonych pojawiły się sporo wcześniej od Nexusa 7). Zarówno Nexus 7 jak i Kindle Fire cechowała dobra specyfikacja przy niskiej cenie. Po ostatnich premierach nowego tabletu od Google’a jak na razie Amazon nie pokwapił się na oficjalną „odpowiedź”, ale widać po przeciekowych informacjach, że całkiem mocno może się odgryźć amerykańskiemu gigantowi z Mountain View.

Pojawią się najpewniej na rynku dwa modele pierwszy Kindle Fire HD 7.0 będzie wyposażony w czterordzeniowy układ Qualcomma Snapdragon 800, do tego dochodzi 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 16, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej (w zależności od wersji). Specyfikację uzupełnia wyświetlacz o przekątnej 7 cali pracujący w rozdzielczości Full HD. Tablet ma działać pod kontrolą Androida Jelly Bean oznaczonego numerem 4.2.2.

Drugi z modeli Kindle Fire HD 8.9 zapewne podobnie jak mniejszy brat będzie miał czterordzeniowy układ Qualcomma na pokładzie 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Największą zmianą będzie większy bo 8.9 calowy wyświetlacz pracujący z maksymalną rozdzielczością 2560×1600 pikseli.

Kiedy dokładnie oba modele zadebiutują na rynku tego jeszcze nie wiemy, ale zapewne już niedługo będziemy mogli o nich zdecydowanie więcej się dowiedzieć.

Źródło: theverge.com

Aplikacja Google Drive zaktualizowana

Wcześniejszy wpis

Nokia udostępnia platformę dla programistów na Windows Phone – DVLUP

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android