0

W ostatnich dniach słyszy się o przejściu na nową wersję systemu Zielonego Robota (4.4) oraz prezentacji przed korporacją Google nowej maskotki – KitKata. Nowe statystyki przynoszą zmiany.

Od teraz wersje Donut i Eclair (1.6, 2.1) nie będą znajdować się wśród wyników zestawień. Powodem jest brak możliwości obsługi najnowszej wersji sklepu Google Play, dzięki któremu tworzone są statystyki. Są jednak wieści z serwerów korporacji z Mountain View o zajmowaniu w zestawieniu przez obie wersje mniej niż 1%, przez co i tak równie dobrze można ich na wykresach nie udostępniać.

Jelly Bean w dwóch pierwszych edycjach podskoczyły o ok. 2 % względem poprzedniego miesiąca. Nie jest to może wysoki skok, ale obiecujący na kolejne miesiące. 4.1 osiągnęła 2,6%, natomiast 4.2 – 2%. Wszystkie wcześniejsze edycje systemu Google straciły. Gingerbread ma obecnie 2,4% spadek, przez co aktualnie zajmuje 1/3 aktywnych użytkowników w tabeli. Ice Cream Sandwich traci mniej niż jeden punkt procentowy, a Froyo osiąga 2,4%.

Wszyscy posiadacze tabletów z wersją 3.0 Honeycomb nie przemieszczają się na wykresie wcale siedząc na 1%, natomiast 4.3 ciągle występuje w zbyt małej ilości by znaleźć się w zestawieniu. Z powodu wypuszczenia przez Samsunga najnowszych urządzeń z aktualną wersją Androida w kolejnym miesiącu oraz aktualizując oprogramowania obecnym już na rynku odmianom ich sprzętów w postaci smartfonów, phabletów i tabletów, jest nadzieja na pojawienie się na wykresach już w najbliższym miesiącu ostatniego Jelly Beana.

Źródło: androidpolice.com

Toshiba Encore – pierwszy ośmiocalowy tablet Toshiby z Windowsem

Wcześniejszy wpis

11 bit studios przygotowuje benchmark na bazie Anomaly 2

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android