0

Mimo, że Acer jako pierwszy pokazał nam Windowsowy tablet 8″ (Acer Iconia W3), to konkurencja błyskawicznie go dogania. Nowy tablet, Toshiba Encore, właśnie wskoczył na rynek i wydaje się pokonywać rywala. Tak jak W3, Encore pracuje na procesorze Intel Atom, ale jako że Toshiba czekała chwilę dłużej, wykorzystała nowszą wersję czterordzeniowego chipu. Co ciekawe, Toshiba współpracowała z Microsoftem, nie tylko pod kątem optymalizacji Windowsa 8.1 do tego tabletu, ale także pod kątem sprzętu, dzięki czemu urządzenie wyposażono w 2 mikrofony i przednią kamerkę 2 MPx, z certyfikatem Skype.

Toshiby Encore możemy spodziewać się we wczesnym listopadzie, chwilę po wydaniu Aktualizacji Windows Blue do Ósemki. W spodziewanej cenie 330$ dostaniemy ekran o rozdzielczości 1280×800 i 32 GB wbudowanej pamięci, rozszerzalnej o kartę SD. Specyfikacja wydaje się przyzwoita, zwłaszcza w porównaniu do W3, które pojawiło się na rynku z ceną 380$, a teraz oscyluje w granicach 350$.

Encore robi dobre pierwsze wrażenie, m.in, dzięki ekranowi wyświetlającego obraz o dobrej ostrości, z głębokimi kolorami i szerokimi kątami widzenia. Tablet dodatkowo sprawia wrażenie solidnego, gdy się go weźmie w dłonie, waży tylko 479 gram. Nawet jeśli mamy małe dłonie, nie powinniśmy mieć problemu z obsługą tabletu i pewnym trzymaniem go. Widać, że wykonanie obudowy pod kątem jakości i ergonomii było jednym z istotnych elementów dla projektantów urządzenia.

Korzystanie z urządzenia wygodne jest zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej, dzięki umieszczeniu przycisków głośności, power, slotu na kartę SD itd tak, żeby był do nich łatwy i wygodny dostęp w każdym ułożeniu tabletu. Obcowanie z systemem Windows jest przyjemne dzięki płynnej pracy systemu, generalnie przy obsłudze interfejsu nie ma widocznych jakichkolwiek opóźnień.

Toshiba Encore zapowiada się dobrze jako funkcjonalne multimedialne urządzenie, my tymczasem czekamy na więcej informacji.

Źródło: engadget.com

Call of Duty na urządzenia mobilne? Ja poproszę!

Wcześniejszy wpis

Wrześniowe statystyki Androidowe – Jelly Bean zyskuje, Ice Cream Sandwich traci

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne