0

Zazwyczaj słuchawki dołączane do naszego telefonu, poza dwoma membranami, mają jeszcze mikrofon i przycisk. Jeden przycisk, w zależności od sytuacji, ilości i długości naciśnięć,  umożliwia przełączenie odtwarzanegoutworu, zatrzymanie odtwarzania, odebranie połączenia itd. Co by było, gdyby ten przycisk był wbudowany w urządzenie i bardziej konfigurowalny? Zajęło się tym dwóch młodych wynalazców.

Ich urządzenie składa się z wtyczki typu Jack zakończonej przyciskiem, lekko wystającym ponad obudowę, do tego dochodzi aplikacja konfigurująca przycisk. W ten sposób można ustawić, że np. jedno krótkie naciśnięcie to wykonanie zdjęcia, długie to uruchomienie dyktafonu lub latarki, dwa krótkie i długie to rozpoczęcie połączenia z wybraną osobą i tak dalej. Gdy zechcemy podłączyć do telefonu słuchawki, wystarczy wyjąć Pressy i włożyć go do specjalnie przeznaczonego na to breloczka.

Twórcy przycisku zbierają fundusze na seryjną produkcję Pressy. Można ich wspomóc na platformie KickStarter na tej stronie. Osobiście życzę im powodzenia, ponieważ bardzo podoba mi się ten pomysł. Jestem również zaskoczony banalnością wynalazku.

Sony Honami na zdjęciach w wysokiej jakości

Wcześniejszy wpis

Czy tak będzie wyglądał Meizu MX3?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android