0

Zaprezentowany w zeszłym roku Nexus 4 zapewne nie jest nowy ani najwydajniejszy na rynku, jednak jego podzespoły wciąż są uważane za porządne. Telefon ma czterordzeniowy Snapdragon S4 (1.5 GHz), 2 GB RAMu i 4.7″ ekran o rozdzielczości 720p. Powodem dla którego warto go kupić jest zdecydowanie jego nazwa – Nexus. Nazwa ta powoduje, że telefon ten jeszcze przez długi czas będzie wspierany przez Google w aktualizacjach do najnowszego Androida, oraz że ten Android nie będzie wyposażony w pożerające zasoby nakładki producentów – czysty, lekki system.

Wraz z pojawieniem się nowego Nexusa 7, wiele się mówiło o Nexusie 5 albo kolejnej generacji nic Nexusa 4. Nic takiego jak dotąd nie nastąpiło, ale społeczeństwo, oczekując nowego Nexusa, doprowadzili do zmniejszenia sprzedaży wersji, która obecnie jest na ryku. Z tego powodu Google postanowiło obniżyć ceny.

Za Nexusa 4 o pojemności 8 GB musieliśmy wcześniej zapłacić 299$, teraz kosztuje on 199$. Za 16 GB wersję, kosztującą wcześniej 349$, zapłacimy teraz 249$. Należy pamiętać, że ceny te dotyczą USA. W Polsce cena telefonu jest znacznie wyższa od ceny amerykańskiej,  ale po obniżce polska cena również spadnie.

Dodatkowo wiemy, że Google zmieniło swoją politykę ochrony cen, powodując, że obniżka ceny obejmuje również każdego kto zakupił Nexusa 4 w ciągu 15 dni od obniżki.

Źródło: engadget.com

Android i malware

Wcześniejszy wpis

Modyfikacje w HTC – cz. 1 – Hboot i Recovery – fundamenty i tylne drzwi

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android