0

Android to obecnie najpopularniejszy system mobilny na świecie. Osoby korzystające z jego dobrodziejstw chwalą sobie go za prostotę użytkowania, szybkość działania czy też dużą możliwość modyfikacji np. ROM’y udostępniane przez niezależnych deweloperów. I wszystko było by dobrze gdyby nie jedno “ALE”…maleware. Według wyliczeń Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) Stanów Zjednoczonych system ten jest obecnie najchętniej atakowanym ze wszystkich dostępnych. W 2012 roku było to aż 79% ataków maleware, dla porównania: Symbian 17%, iOS 0,7% i Windows Phone 0,3%.

DHS i FBI twierdzi, iż powodem takiego stanu rzeczy jest problem spowodowany tym, iż dużo użytkowników używa starszych wersji systemu Android. A co za tym idzie większość hakerów zna ich słabe punkty co wykorzystują dla swej “ciężkiej” pracy.

I wszystko by było fajnie gdyby nie fakt iż nie można zawsze cieszyć się najnowszą odsłoną Androida. Najczęściej powodem takiej sytuacji jest to, że większość producentó przestaje wspierać dany model telefonu po pierwszych miesiącach jego wypuszczenia na rynek. Wyjątek stanowi Nexus. Życzę wszystkim użytkownikom aby mogli cieszyć się zawsze najnowszą wersją oprogramowania i jak najmniejszej liczby ataków malware.

Źródło: http://www.talkandroid.com

Kurs “Android od podstaw” Educativo.pl

Wcześniejszy wpis

Nexus 4 tańszy o 100$

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Ciekawostki