0

Nokia często jest krytykowana za 100% skupienie się na systemie operacyjnym WP8, przez jego ograniczenia fiński producent nie może nadążyć/podjąć walki z konkurencją na Androidzie pod względem hardware. Jednak pod koniec tego roku Microsoft ma wydać nową aktualizacje, GDDR3. Jeszcze nie wiadomo jakie ma wnieść poboczne zmiany, ale głównie poprawi wsparcie dla mocniejszych podzespołów. Nokia nie zamierza czekać na rozwój wydarzeń. Ma zamiar uderzyć z grubej rury i przedstawić światu 6-calowe o rozdzielczości FHD monstrum, Nokie Bandit znaną od teraz jako Lumia 1520. Tak przynajmniej podaje @evleaks na swoim koncie na Twitterze. Czy można mu wierzyć? Myślę, że tak to dość wiarygodne źródło i nie pierwszy raz podaje informacje, które potem okazywał się prawdziwe.

Problemem może okazać się numeracja, którą według mnie Nokia sama nie wie co czyni, początkowo w 2012 roku wydając Lumie 800 i 900 spodziewałem się, że 900 to flagowe urządzenia, co potwierdzałoby wydanie w późniejszym czasie Lumii 920. Lumia 1020 zamieszała trochę w tej hierarchii, ale można było to zrozumieć. Wydając teraz Lumie 1520 nie wiadomo dokładnie co dany numer oznacza, trzeba czekać na rozwój wydarzeń i co Nokia nam jeszcze pokaże.
Wracając do Lumii 1520 oprócz 6 calowego ekranu FHD zaoferować Snapdragona 800. Czy nie uważacie, że taki wyświetlacz to niepotrzebne działanie na rynku mobilnych okienek? Obecnie na pewno będzie brakować aplikacji, które wykorzystają potencjał takiego ekranu (jak i SoC’u), ale może ktoś musi wykonać pierwszy krok, wydając Lumie 1520, aby ktoś wykonał drugi i zaczęły powstawać aplikacje wykorzystujące potencjał atutów Lumii 1520.

Źródło: twitter

Sony ukazuje Xperię Z1 na filmie – “Najlepsze od Sony może być jeszcze lepsze”

Wcześniejszy wpis

Kolejna nowość od LG

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone