1

Niemal każdy artykuł, który poświęcam najnowszym mobilnym technologiom gdzieś tam po części powiązany jest z bateriami i ich „ułomnościami”. Jednak w ostatnim czasie producenci akcesoriów do smartfonów czy tabletów zauważyli w tym wszystkim swoją szansę i oferują baterie zewnętrzne, dzięki którym podratujemy nasz sprzęt, wówczas gdy bateria będzie nieubłaganie się kończyła. Jakiś czas temu do naszej redakcji trafiły akcesoria u nas w Polsce mało popularnej firmy Measy i były to dwa różne modele baterii zewnętrznych –  Measy BAT 2000 oraz Measy BAT 5000. Wśród tej rodzinki możemy jeszcze znaleźć Measy BAT 100000, ale dziś zajmiemy się wspomnianymi wcześniej akcesoriami.

Zacznijmy od najmniejszego brata czyli BAT 2000, który ma wbudowane ogniowo o pojemności 2600 mAh. Dzięki niewielkim gabarytom może on być schowany niemal do każdej kieszeni torby czy plecaka.  Akcesorium zostało wykonane w całości z plastiku, co transporcie nie wróży najlepiej, ale na szczęście poszczególne elementy urządzenia tak zostały spasowane, że nie ma mowy o skrzypieniu BAT 2000 został zachowany w jasnym kolorze i prócz metalizowanych elementów jest po prostu biały. Co osobiście najmniej  urzekło w całym designie to  błyszczący plastik i nieco przypominało mi to design średnio lubianego pod tym względem Samsunga Galaxy SIII czy S4. Na prawym boku baterii zostało umiejscowione wyjście micro USB natomiast po przeciwnej pełnoprawne USB. Jednak największą niespodzianka kryje się pod zdejmowalną górną częścią. Tam znajdziemy wyjście dzięki któremu podładujemy naszego iPhone czy iPada (ale nie jest to te najnowsze lighting lecz to starsze 30 pinowe) po prawej stronie mamy za to przycisk fizyczny power, dzięki któremu włączamy urządzenie.  Nad wyjściem mamy 5 diod, które święcą się intensywnie niebieskim światłem – informują nas o stopniu naładowania baterii.

A jak sprawuje się w praktyce owa bateria? Bardzo dobrze, tym bardziej że wraz z zestawem znajdziemy w niej cały komplet niezbędnych przejściówek, dzięki którym podłączymy wszystkie najbardziej popularne urządzenia –iPhone, iPada (zarówno stare 30 pinowe wyjście jak i lighting) czy tablety Samsunga. W sumie otrzymujemy 6 przejściówek. BAT 2000 można liczyć, że high-endowy sprzęt powinien naładować jednokrotnie (mówimy tu o smartfonach mających baterie około 2300-2400 mAh), te nieco mniej zasobne półtora.

Druga testowana przeze mnie bateria zewnętrzna oferuje dokładnie dwukrotnie większą pojemność czyli 5200 mAh. Co czyni ją już bardziej zdatną także przy użytkowaniu tabletu, a smartfon możemy naładować już dwukrotnie. Co pierwsze rzuca się w oczy w porównaniu  z mniejszym bratem to, iż nie zastosowano tutaj błyszczącego plastiku, lecz matowy, co wygląda moim zdaniem zdecydowanie lepiej. Tutaj nie mamy żadnych niespodzianek skrytych pod częścią obudowy. Od frontu mamy w sumie 4 diody LED informujące o stanie rozładowania baterii na dolnej krawędzi/boku usytułowane został wyjście micro USB a tuż obok fizyczny klawisz power natomiast na lewym znajdziemy pełnoprawne wyjście USB oraz diodę latarki, tak dobrze widzicie Measy wyposażyła swoje akcesorium w latarkę, która może być całkiem przydatna w podróży, uruchamiamy ją dwukrotnym szybkim naciśnięciem klawisza power. Mały dodatek, a cieszy. Warto wspomnieć, że mimo iż ten model jest dwukrotnie pojemniejszy, gabarytowo różnica nie jest już taka duża, gdyż BAT 5000 jest tylko nieco ponad 2 cm dłuższy, a pozostałe parametry są tylko nieznacznie większe. Podobnie jak to miało miejsce w mniejszym bracie tak i tutaj otrzymujemy pełen zestaw 6 przejściówek,  dzięki którym bez większych przeszkód naładujemy różne modele smartfonów, a także tabletów.

Measy BAT 2000 oraz BAT5000 to udane akcesoria, które śmiało mogą konkurować z innymi podobnymi urządzeniami dostępnymi na rynku. Aktualnie jest to jedna z najtańszych propozycji dzięki czemu mają już na samym początku przewagę. Osobiście spośród tych dwóch modeli decydowałbym się na BAT5000 dwukrotnie większa pojemność przy niewiele większych gabarytach a do tego jeszcze przydatna latarka. Measy BAT 2000 możecie kupić już za 55 zł, natomiast większego brata już za 90 zł.

Galaxy Note III przechodzi certyfikację Bluetooth SIG

Wcześniejszy wpis

Google Glass za 299$?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Testy