1

Google, podobno, wynajęło miejsce w sklepach Best Buy. I to spory kawałek.  Na rok 2014. Zgodnie z plotką, która wypłynęła za sprawą Roberta Scoble, rezerwacja ma posłużyć sprzedaży nowatorskich okularów z rozszerzoną rzeczywistością.

Napisał on na Google+, w wolnym tłumaczeniu, następujące słowa: “Właśnie słyszałem interesującą plotkę. Prawdopodobnie Google wynajmuje 6000 stóp kwadratowych wewnątrz każdego Best Buy na przyszły rok. Czemu? Moje źródło podaje, że w celu sprzedaży Google Glass”.

Już na pierwszy rzut oka, wynajmowanie tak dużych powierzchni w każdym Best Buy brzmi niewiarygodnie. Przeliczeniowo, na bardziej bliskie nam jednostki, będzie to  mniej więcej 1800 metrów kwadratowych. Nierealne? Trochę tak.  Natomiast łącznie we wszystkich sklepach – brzmi dużo lepiej.

W późniejszych wypowiedziach, Scoble twierdzi, że źródło może się mylić co do tych powierzchni ale Google planuje coś “dramatycznego” zatem tak czy siak, jest coś na rzeczy i warto będzie obserwować rozwój sytuacji.

Jedno jest natomiast pewne – przy rozsądnej polityce cenowej, inwestycja Google powinna się zwrócić bardzo szybko i to ze sporą nawiązką. Rynek jest przesycony smartfonami  i “ludzie pragną igrzysk” czyli czegoś nowego. Google Glass są w kategorii nowości niewątpliwym liderem.

Źródło: slashgear.com

Pierwsza wideorecenzja na naszym kanale na You Tubie

Wcześniejszy wpis

Oppo N1 – zapowiedzi

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy